Aplikacja JEE bez serwera JEE

0

Witam,
od pewnego czasu czytam dokumentacji spring i zrobieniu paru przykładów zaczynam się zastanawiać po co jest mi potrzebny serwer aplikacji????? przeciez spring posiada:

  • zarzadzanie transakcjami
  • remoting
  • kolejki
  • i wiele innych

Wcześniej tworzyłem projektu oparte o EJB 3.0 i nie wyobrażałem sobie aplikacji bez serwera JEE.
Wiem,że oczywiscie można uruchomić spring na serwerze JBOSS , WebSPhere itp .......ale po co???
Jakie wy macie doświadczenia ze spring i serwerami aplikacji

Pozdrawiam

0

W czasach EJB2.X Spring rzeczywiście był świetną alternatywą. Wystarczył sam tomcat i można było śmigać. Później przyszło EJB3 i Spring jest teraz rozwiązaniem alternatywnym.
Po co serwer aplikacji? Wiesz takie pytanie z serii Lamborghini czy Ferrari. Jeżeli używasz Springa to po nic. Jeżeli zdecydujesz się na EJB3 to serwer musi być. Jedyna rzecz, której nie ma w Springu, a jest coraz częściej w samych serwerach (oderwane od EJB, można postawić Springową aplikację na JBossie) to narzędzia administracyjne. JBoss przykładowo dostarcza m.n. automatyczne clustrowanie, narzędzia do kontroli stanu serwerów itp. To nie jest funkcjonalność EJB, ale pewna wartość dodana w samych serwerach.
Zatem należy mówić o trzech rzeczach Springu, EJB3, Serwerach EE.

0

Powienm jeszcze, że z EJB 3.0 miałem w ostatnim projekcie problemy wydajnościowe tzn start JBOSS 50 min. Aplikacja zawierała 5.000 komponentów bezstanowych. Na springu ta aplikacja startowała 2min

0

@Szczery, to akurat coś ciekawego musieliście popełnić w konfiguracji. JBoss wymaga dopieszczenia, ale później chodzi cacy.

0

Próbowaliśmy też uruchamiać ta aplikacje na OpenEJB który jest mega szybki i czas startu wynosił 7min. Czas lepszy ale w sytuacji kiedy piszemy testy integracyjne to ten czas jest znaczący

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0