Temat pracy na platformę android.

0

Witam. Chciałbym nauczyć się środowiska Android Studio i oprzeć na nim pracę inzynierską. Podczas pisania takiej pracy mógłbym dogłębnie nauczyć się tej platformy. Jednakże mam problem z tematem. Chciałbym żeby to było coś fajnego ale nie bardzo trudnego do stworzenia i przyszłej obrony. Czy ma ktoś jakieś pomysły sugestię ? Bardzo mi na tym zależy i z góry dziękuje za każdą ewentualną pomoc oraz sugestie.

1

Sporo zależy od tego co promotor Ci powie i na co pozwoli.
Jeśli chcesz zrobić, coś co pomoże Ci znaleźć szybko pracę to pracę musisz oprzeć o komunikację z REST API. Nie wiem co na to promotor bo to jest banalnie proste i IMO nie nadaje się na inżynierkę. Trzeba byłoby to rozbudować o coś ciekawszego. Możesz np oprzeć coś o IoT (smart home to już oklepany temat), możesz zrobić coś z openCV (analiza jakiegoś wideo, skan tekstu) i potem pchać to wszystko do jakiegoś backendu.

Możes zrobić też coś na czasie, czyli wirtualny pub tak że gadają wszyscy a wyraźnie słyszą się tylko osoby najbliżej siedzące jednocześnie w tle mając szum z reszty towrzystwa:D do tego jakaś kamerka, zabezpieczenie spotkania przed niechcianymi ludźmi :D Oczywiście możliwość wejścia do baru z aplikacji Android :p
To by było ciekawe, ale to już spore zadanie :P

0

Może jakaś aplikacja która pomagała by ludziom coś związane z medycyną nie wiem. Nie musi to być praca która mi pomoże znależć pracę inżynierską a taka która po prostu nada się na obrone a przy okazji nauczę się trochę Android Studio. Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestię będę bardzo wdzięczny za pomoc.

0

Może np własna implementacja VR? ARCore nie przebijesz, ale coś ciekawego może wyjść i nie będzie wymagać frameworka od Google.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1