@Override, a metody abstrakcyjne

0

Czy stosowanie adnotacji przy nadpisywaniu metody abstrakcyjnej ma sens? Z tego co udało mi się dowiedzieć o @Override nie wpływa ona na kod wynikowy, a jedynie pomaga uniknąć pewnych błędów w fazie pisania programu (przykładowo literówka przy nadpisywaniu metody) czyli stosowanie jej w przypadku definiowania metody oznaczonej klauzulą abstract staje się zbędne bo java nawet przy popełnieniu literówki poinformuje mnie, że metoda abstrakcyjna nie jest zdefiniowana ?
Czy @Override posiada jeszcze jakieś inne zastosowania? Czy są na przykład jakieś sytuacje gdzie jest ona niezbędna?

pozdrawiam.

1

Nigdy nie jest niezbędne. Normalne edytory (Eclipse na przykład) potrafią automatycznie dopisywać @Override tam gdzie to potrzebne. Pozwala ci to uniknąć błędów, a jednocześnie od razu widać w kodzie że metoda jest nadpisaną metodą z nadklasy a nie nową metodą.

0

Czasem wydaje się, że przydałaby się jeszcze adnotacja @overload dla metod przeciążonych bo to też bywa istotnym źródłem błędów. Szczególnie w przypadku przesłaniania metod przeciążonych.

0

W niektórych językach overload i override funkcjonują jako modifiers a nie annotations i brak problemów ze zgadywaniem co autor chciał.

0

@bogdans - Tobie może jest zbędna, Twoim kolegom możliwe że nie. Jak na dobrego obywatela przystało, w projektach, w których nie jesteś jedynym programistą (a nawet jak teraz jesteś to za tydzień możesz już nie być), higieniczne jest stosowanie zaleceń, a używanie @Override takowym jest. Ja osobiscie komentuje w review każdy brakujący @Override jeśli zauważę, i albo sam dodaję, albo daje rejecta jeśli błąd jest nagminny, żeby autor commita wiedział, jak powinno być ;d

0

Nie jestem pewien, jak próbuję użyć nicka 'mućka' to dostaję info, że takie konto już istnieje. Możliwe że kiedyś je zarejestrowałem, ale nigdy się nie loguję; możliwe jednak, że to ktoś inny. A dlaczego, co za różnica?

0

Chyba jednak _mućka != mućka, bo nie działa przypominanie hasła na żaden email który mam. Jeden pewnik - ja się nigdy nie loguję.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1