@stateless @override dla laika

0

Siemka moglibyście wytłumaczyć mi jak krowie na granicy co wnosi do kodu
@Stateless oraz @Override

0

@Stateless to z czego?

@Override to zapewne chodzi o java.lang.Override. Jest to informacja dla kompilatora, że przeciążasz metodę z klasy nadrzędnej. Nie ma to najmniejszego wpływu na wynikowy kod (o ile kompilacja się powiedzie, oczywiście). @Override chroni przed większością literówek przy przeciążaniu. Dla przykładu np masz metodę w jakiejś klasie @Override euqals, zakładając, że chcesz przeciążyć Object.equals. Kompilator widzi, że masz adnotację mówiącą o przeciążaniu, ale nie przeciążasz, a więc wyświetla błąd kompilacji.

Edit:
@Stateless to o ziarenka chodzi? Poszukaj w Google np: "ejb stateless stateful", tzn poszukaj informacji o różnicach między Stateless Beans a Stateful Beans. Przede wszystkim ziarenka Stateless są bardziej skalowalne. Z drugiej strony Stateful są mutowalne i przypisane chyba do konkretnego klienta, więc spełniają trochę inną rolę.

0

Dodatkowo edytory biorą pod uwagę @Override i jeśli np. zapomniałeś zmienić sygnaturę funkcji w klasie bazowej, a zmieniłeś w pochodnej (lub odwrotnie) to zostanie ci to zasygnalizowane.

0

To @Stateles przy czym takim
@stateless
public class KlasaFacade estends AbstractFacade<klasa> implements KlasaFacadeLocal

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0