Serwer w c, klienci w java, czy to trudne ?

0

Cześć, musze wybrać projekt na sieci. W programowaniu najlepiej czuje się w javie, ale wykładowca nie pozwolił używać samej javy do projektu, mogę zrobić klientów w javie a serwer musi być w innym języku np. w C. Dopiero robie rozeznanie w temacie więc chce poznać waszą opinię

Czy komunikacja między c/c++ a javą jest problematyczna ? Czy lepiej po prostu zrobić wszystko w tym C ? Powiedzmy że chce zrobić jakąś gre karcianą na 3-4 graczy i gdy klient nagle się odłączy musi zostać to wychwycone przez serwer.
Pozdrawiam

0

Nie powinno być, Java stosuje się do standardów protokołu UDP (którego powinieneś użyć), a że każdy pakiet to nagłówek+dane bez żadnego połączenia to nie powinno być żadnych kłopotów.

0

Możesz wykorzystać Protocol Buffers do wymiany danych pomiędzy JVMem, C++ i Pythonem: http://code.google.com/p/protobuf/

Wykładowcy chodziło o język Java czy platformę Java? Bo jeśli chodziło tylko o język, to możesz użyć dowolnego innego języka na JVM, np Scalę. Zrobienie sieciowej gry karcianej za pomocą http://akka.io/ powinno być proste.

A do GUI możesz wykorzystać JavaFX.

0

Java stosuje się do standardów protokołu UDP (którego powinieneś użyć)

Lol, tu nie ma się do czego stosować... i nie, nie powinien używać UDP.

0

Wy chyba żartujecie. Serio myślicie o surowych socketach? o_O Ja bym tu jednak użył CORBy albo ICE'a które są do tego stworzone ;]

0

Tak, CORBA jest super! Jeeeeej.
Powaznie mowisz?

0

Ja z kolei mam bardzo zle wspomnienia... Ale pewnie kwestia gustu.

0

Korba jest przekomplikowana. Ja bym stawiał na zwykłe sockety TCP/IP i przesyłanie danych o określonym formacie.

0

A ten ICE - niech się ktoś szerzej wypowie: jak trudne to jest i doświadczenia. Pierwszy raz o tym usłyszałem i ciężko coś znaleźć.

0

ICE -> http://www.zeroc.com/ - komercyjna technologia, ale darmowa do niekomercyjnych zastosowań. Znacznie wygodniejsza od CORBY i jednocześnie ma większe możliwości (na przykład komunikacje asynchroniczną). Dokumentacja jest dość sensowna :)
Zasada działania jest dość zbliżona do CORBY -> też mamy pliki z opisem interfejsów (zamiast IDL jest tutaj Slice) które kompiluje się do wybranych języków programowania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1