php -> java

0

Witam

Od paru dobrych lat pisze w PHP, całkiem dobrze znam Code Ignitera, troche gorzej symfony. Ostatnio dostałem Thinking in Java,i takie pytanie, czy warto uczyć się tej Javy czy może lepiej tłuc PHP (SYmfony). Szczerze powiedziawszy irytuje mnie momentami te PHP i mam dość tego języka. Zaglądałem troche do TiJ i całkiem mi to pasuje, ale przede wszystkim zastanawiam sie czy jak zaczne uczyć się Javy to czy nie zmarnuje tych lat nauki PHP, frameworków, itd.

Pozdrawiam

0

Witam,
uważam że warto bo sam uczestniczyłem w projektcie gdzie wartstwa prezentacji była realizowana w PHP + AJAX a cześć biznesowa w JAVA

Pozdrawiam

0

Lata nauki można podsumować tak: wiedzę można zastąpić dokumentacjami i literaturą, niczym nie zastąpisz zaś zdobytego doświadczenia, w większości niezależnego od konkretnej technologii.

0

Nie wiem czy to dla kogokolwiek tutaj jest to autorytet ale Bill Gates uważa, że wielu ludzi przecenia wartość doświadczenia - człowiek, który pracuje w jednej i tej samej technologi będzie tak samo dobrym programistą po 3 latach jak i po 5.
A wracając do tematu - nowych języków warto się uczyć zawsze, w naszej branży stanie w miejscu to krok do tyłu :)

0

Znajomość kilkunastu języków bez posiadania faktycznego poważniejszego doświadczenia w posługiwaniu się każdym z nich to nie zaleta, to wada, słabość. Zaliczanie technologii dla zabawy nie przynosi korzyści, stanowi marnowanie czasu - jedynie praktyczne doświadczenie rozwija.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0