JAVA i JSP

Odpowiedz Nowy wątek
exx
2008-11-10 16:13
exx
0

Witam!

Mam pytanie odnośnie Javy i JSP, mianowicie:

uruchamiam index.jsp który tworzy nowy obiekt kontrolera aplikacji, pobiera mapę argumentów zapytania i przetwarza je odpowiednio. Po przetworzeniu i wykonaniu odpowiednich czynności chciałbym, aby wyniki były przekazywane i wyświetlane na innej stronie, powiedzmy showsth.jsp. Jak zrobić, aby kontroler po wykonaniu jakichś operacji, powiedzmy wybranie czegoś z bazy danych, przekazał do strony docelowej tylko obiekt ResultSet, aby ten mógł być już używany w tejże stronie i wyświetlane wyniki zapytania?

Pozdrawiam!

Pozostało 580 znaków

malamyga
2008-11-10 17:16
malamyga
0

Stronka JSP jako kontroler to kiepski pomysl, lepiej uzyj do tego celu servleta. Servlet moze byc tez uzyty jako welcome-file. Co do kodu to:

ResultSet rs = ...
reuest.setAttribute("rs", rs);
RequestDispatcher rd = request.getRequestDipatcher("showsth.jsp);
if (rd != null) {
    rd.forward(request, response);
}

Pozostało 580 znaków

exx
2008-11-11 18:00
exx
0

A jak zrobić, aby po przekazaniu danych do konkretnego widoku, zmieniał się także URL? Teraz servlet który przekazuje dane do strony foo.jsp wyświetla stronę foo.jsp i wszystko gra, tylko URL jest w postaci /servlet/foo?acion=foo&foo=foo, jak zrobić, aby URL był właśnie w postaci /showfoo.jsp?foo=fooo ?

Pozostało 580 znaków

malamyga
2008-11-11 22:01
malamyga
0

Chyba sie nie da jakos tak standardowo. Mysle ze powinienes skladowac ten obiekt do wyswietlenia w HttpSession a pozniej wywolac metode request.sendRedirect() z odpowiednim parametrem. Stronka ktora wyswietla musialaby brac niezbedny obiekt z sesji, a nie z requesta.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0