javax i jar

0

Mam problem następującego rodzaju, mianowicie mam pewną aplikację, która w swym działaniu importuje bibliotekę javax. Program działa u mnie bez zarzutu, ale chciałbym przekompilować go do pliku jar, tak żeby działał na komputerach, które nie mają zainstalowanej obsługi tej biblioteki. Tworząc plik jar nie korzystałem z żadnego oprogramowania, plik uruchamia się, a problem polega na tym że odwołując się do bibliotek activation.jar oraz mail.jar program korzysta z tych zainstalowanych w systemie, a chciałbym aby korzystał z tych w pliku jar. Jeszcze nigdy nie robiłem takiej rzeczy i eksperymentalnie wrzuciłem activation.jar i mail.jar do katalogu z Main-Class, eksperyment się niestety nie powiódł.
Czy mój problem da się rozwiązać edytując strukturę katalogów w pliku jar i/lub zawartość pliku MANIFEST.MF?, a jeśli nie to jak należy to rozwiązać.

0

Dzięki, problem już nieaktualny, ale gdyby ktoś miał podobny to ścieżka do bibliotek powinna się znaleźć w manifest.mf, a przykładowe rozwiązanie mojego problemu to:
Class-Path: lib/activation.jar lib/mail.jar
z katalogiem lib i zawartością jak wyżej w tym samym katalogu co uruchamiany plik jar.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0