biblioteka javax.mai

0

Jako początkujący programista mam pytanie tak proste, że chyba nikt jeszcze przed mną go nie zadał, więc założę nowy wątek. Stawiam swoje pierwsze kroki w zastosowaniu javy w komunikacji. W sieci odnalazłem program który jest przykładem klienta poczty i już przy kompilacji pojawia się błąd:

c:\Java\java\Java\Mail\work\Mail.java:6: package javax.mail does not exist
import javax.mail.*;

Jak domyślam się chodzi o brak biblioteki javax.mail, zatem ściągnąłem jak mi się wydaje potrzebne narzędzia ze strony "Suna". Po rozpakowaniu jest to katalog o nazwie "javamail-1.4.1" w środku interesujące mnie elementy lecz w formacie HTML a nie jak się spodziewałem JAVA, w dodatku nie wiem jak dołączyć je do oprogramowania z którego korzystam. Na dysku w PF mam katalog java zawierający dwa inne: "jdk1.6.0_10" oraz "jre6", a przez automatyzację instalacji nie wiem do końca który mnie interesuje i jeśli już to do którego powinienem skopiować odpowiednie pliki z obsługą importu javax.mail.

0

Zajrzyj tu http://java.sun.com/products/javamail/FAQ.html. Potrzebne pliki to mail.jar oraz activation.jar.
Na komputerze na którym kompilujesz umieść je w katalogu jdk../jre.lib.ext. Na maszynie na której program ma działać umieść wspomniane pliki w katalogu jre.../lib/ext
pozdrawiam

0

Rozumiem że activation.jar to ten z pakietu "jaf-1.1.1", bo przekopiowałem właśnie ten i wszystko działa na cacy. Dzięki za podpowiedź i za linka, również pozdrawiam.

0

activation.jar jest nie potrzebny w java6 (i zdaje sie w 5 takze)

pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0