API czy przechowywanie w bazie danych?

0

Cześć,

Dostałem kilka dni temu drobne zlecenie na wykonanie aplikacji, gdzie użytkownik wybierając ligę piłkarską oraz drużynę, będzie mógł prześledzić historie jej spotkań + dodatkowo mam parę rzeczy obliczać i też wyrzucać na froncie.

Generalnie tylko kilka razy pobierałem z API jakieś dane, zazwyczaj pod proste projekty np. na zaliczenie czy pod rozmowę rekrutacyjną. To API, które mam ma sporo powiązań. Tzn, żeby dostać się do historii spotkań danej drużyny muszę znać id ligii, w której gra, z kolei żeby dostać się do id ligii muszę pobrać kraj, w którym ta liga się znajduje. W zasadzie mam do wywołania 3 endopointy.

Pytanie do Was jak do tego podejść - zastanawiam się czy np. ligii oraz krajów nie pobrać raz i umieścić w bazie danych, gdzie będę przechowywał oprócz własnego id także id kraju z API (będą się różnić), czy może za dużo zachodu aby bawić się w bazę danych, tworzyć encję, rozparsowywać jsona na obiekt itd i wywoływać po prostu żądane dane kolejno po API?

Dodam, że użytkownik chce mieć to na froncie w formie listy rozwijalnej - wybiera kraj, następnie ligę, następnie zespół i dopiero wyrzuca mu listę meczy.

Pozdrawiam,
Krzysiek

4

to jest zewnętrzne api, raczej nikt nie zapewni cię, że te wartości będą niezmienne. Ja bym dodał jedynie delikatne cachowanie niektórych requestów, np na godzinę albo na jeden dzień max.

1

@mr_jaro:
W sumie pełna zgoda. Okaże się są tydzien miesiąc czy rok zmienią API i będę miał lipę.

W takim razie muszę nauczyć się jak takie dane trzymać w cache'u :) no nic dzięki za pomoc!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1