github - zakolejkowany commit

0

Z cyklu "podstawy systemu git" (używam go od wczoraj):

  1. Wysyłam do gościa pull request (zmiany w jego pliku readme).
  2. Gość jest offline, a przede mną inna osoba wysłała swój pull request dotyczące zmian w tym samym pliku readme.
  3. Gość się zalogował i zaakceptował zmiany osoby, która była przede mną. Teraz się wylogował i ja jestem następny w kolejce.

Tyle, że plik readme z moimi modyfikacjami nie zawiera modyfikacji osoby, która była przede mną. Czy muszę zaktualizować mój fork tego pliku o zmiany, które wprowadziła osoba przede mną i wysłać ponownie pull request? Intuicja podpowiada mi, że nie...ale głowy nie dam :)

0

ściągnij najnowsze zmiany, zresztą git powinien pokazać w momencie mergowania odmowę właśnie przez konflikt.

1

Nie musisz zmieniać commita, po prostu może trzeba będzie mergować (wyobraź sobie ale by był bałagan z taką modyfikacją w większych projektach gdzie pracuje kilkunastu programistów np, i mogą jednocześnie czasami modyfikować te same pliki)

0

No właśnie, wtedy dopiero byłby cyrk. Czyli zostawić mój pull request, niech sobie czeka w kolejce? A jak najwygodniej uaktualniać wersję tego pliku w moim forku (z poziomu github.com)?

1

Olej to, jeżeli git pozwoli Ci zrobić merga to spoko. A update zrobi się sam, wystarczy że zrobić push na brancha z którego robiłeś pull request, git sam ogarnie.

1

GitHub informuje jeśli są merge conflict i nie pozwoli zrobić merge online. Jeśli nic takiego nie pokazuje to znaczy, że git sam rozwiąże konflikt.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0