Alternatywa dla języków natywnych (aplikacje mobilne)

0

Hej.
Nurtuje mnie od kilku dni pewne pytanie, a że moja wiedza na ten temat jest za bardzo początkująca postanowiłem zapytać i zaczerpnąć nieco wiedzy ;)
Przypuśćmy, że chcemy napisać aplikację mobilną na 3 platformy - iOS, WP, Android. Teoretycznie i praktycznie musimy tworzyć trzy różne aplikacje. Co jednak gdyby zastąpić to wszystko html5 + js?
Jak z wydajnością takiego rozwiązania? Czy będzie ono porównywalne z tym gdyby dla każdej platformy pisać osobno? Jakiś czas temu facebook wypuścił swoją appkę bodajże na iOS ale szybko zastąpiono ją pisaną w objective c. Tak samo Linkedin...
Czy istnieje coś oprócz PhoneGap do zabawy takimi rzeczami? Czy można to robić bez używania frameworków?

*PS. Jeśli pomyliłem działy, przepraszam i proszę o przeniesienie. *

0

Tra-ge-dia.
Chyba, że docelowe urządzenia mają staty podobne do nexusa 7.
Z Xamarin studio możesz pisać w C# pod wszystkie te platformy;

0

Z Xamarina korzysta firma w której pracuję i nie narzekają za bardzo. Niestety nic więcej bo jestem w innym projekcie ;)

0

Wszystko zależy od tego jaka to ma być aplikacja i jakim kosztem utworzona. Jak wiadomo tworzenie 3 lub więcej natywnych aplikacji jest z reguły bardzo drogie i czasochłonne. Ostatnio na grupie 'JS News' była takowa dyskusja. Słowem jeśli ma to być aplikacja, która będzie robiła coś więcej niż wyświetlanie treści na podstawie danych z czujników telefonu (wliczając żyroskop, kompas, GPS) to PhoneGap powoli zaczyna niedomagać. W przypadku aplikacji FB i Lin była to synchronizacja z kontaktami telefonu. To powodowało mi się zdaje największe problemy związane z wydajnością. Jednak jeśli był by to prosty serwis aukcyjny, czy sklep to nie widzę problemu z zastosowaniem PG.

0

Miałoby to być coś na wzór sklepu właśnie. Kawałek treści, obrazków i jakaś integracja z płatnościami (zapewne zewnętrzna). Nie będzie zabawy w zaawansowane animacje czy złożone algorytmy. Dosyć prosta rzecz do kupowania :)
Dzięki za link. Jeśli ktoś chciałby się wypowiedzieć na temat Xamarina - śmiało. Chętnie posłucham :D

2

Qt5.1 ma już początkowe wsparcie dla Androida i iOS.

** Available as technology Previews in Qt 5.1

0

Z rzeczy H5+JS jest Sencha, ale bodajże to komercyjne. Moim zdaniem warto poczytać ich white papers, wprowadzają w temat. Choćby ten: http://pages.sencha.com/white-paper-strategies-for-a-multi-device-world.html Jest tam gdzieś opisany przykład FB. Ich zdaniem FB po prostu spieprzył temat i twierdzą, że sami napisali i udostępniają wydajną wersję.

2

Przypuśćmy, że chcemy napisać aplikację mobilną na 3 platformy - iOS, WP, Android. Teoretycznie i praktycznie musimy tworzyć trzy różne aplikacje. Co jednak gdyby zastąpić to wszystko html5 + js?

Przeczytaj najpierw to.
http://www.codinghorror.com/blog/2007/02/non-native-ui-sucks.html

0

Ja akurat nie zamierzam tracić czasu na czytanie czegoś sprzed ponad 6 lat... Nie w tej dziedzinie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1