zadanie, diagram fhd, dfd, erd

0

Witam,
proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania. Nie jestem informatykiem, a to zadanie jest ponad moje siły. Mianowicie mam do wykonania wykres FHD, DFD i ERD dla tego zadania:

Dział Obsługi Klienta firmy telekomunikacyjnej rejestruje osoby chcące korzystać z numeru telefonu. Przyszli abonenci mogą mieć zarejestrowanych wiele numerów telefonów. System CENTRALA rejestruje automatycznie w bazie danych wykorzystanie usług telekomunikacyjnych różnego rodzaju przez poszczególne numery telefonów. W oparciu o zarejestrowane dane pracownicy Działu Rozliczeń tworzą comiesięczne raporty wykorzystanych usług dla każdego numeru telefonu. Dział Finansowy przygotowuje raz na miesiąc rachunki dla poszczególnych abonentów zawierające sumę rozliczeń numerów telefonów przypisanych do danego abonenta. Raz w roku opracowywana jest książka telefoniczna.

Opracuj model funkcjonalny systemu informatycznego w postaci diagramu kontekstowego i systemowego DFD, który zautomatyzuje pracę Działu Obsługi Klienta, Działu Rozliczeń i Działu Finansowego.

zrobiłem diagram FHD, ale nie wiem czy dobrze..
http://www.przeklej.pl/plik/diagram-fhd-doc-00182c9nk2mv

0

Szczeże powiem: prawie dobrze zrobione FHD. Edycja danych i usunięcie nie powinny być tam gdzie są. Są to odrębne funkcje. Robiąc FHD popełniłeś też błąd w rozmieszczeniu -> wygląda jakby te funkcje wykonywały się jednocześnie, a tak nie jest gdyż są to osobne moduły.

Co do DFD: Kontekstowy można zrobić, ale do jakiego poziomu rozbicia robić DFD?

Co do ERD: to powinno być proste -> określ co ma być i jakie związki mają być między danymi. Większość ludzi myśli że ERD to modelowanie baz danych, podczas gdy ERD może być uzyte nie tylko do tego.

no i jeszcze jedno: Osobiście robiąc DFD i ERD robie tekże słownik danych. W FHD nie jest przydatny ale przydaje się przy czytaniu diagramów oraz przy robieniu PSPEC. Masz do zrobienia jeszcze słownik danych czy nie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1