Co powinien zawierać projekt?

0

Witam, zabieram się do robienia projektu aplikacji "System weryfikowania wiedzy". Abstrahując od tematu i tego że Pan promotor mi będzie chciał pomóc proszę o podpowedź. Pytanie jak w temacie co taki podstawowy projekt powinien zawierać? Chodzi mi o diagramy dotyczące aplikacji, bazy danych, jakie wymagania itd.
Z góry dziękuję za odpowiedź

0

Jeśli to ma być obiektowe, to diagramy UML: przypadków użycia, klas, czynności, komunikacji, sekwencji, komponentów. Jeśli będzie baza danych, to i jej projekt, np. diagram ERD. Do tego można sporządzić specyfikację funkcjonalną i pozafunkcjonalną. To tak na początek.

0

Podpinam się do swojego wątku aby nie robić nowych postów:

Jestem na fazie analizy wymagań i nie wiem co zrobić z pewną rzeczą. Tworzę wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne np funkcjonalne to:
-Konfiguracja testu - Nauczyciel ma możliwość konfiguracji parametrów stworzonego testu

Pytanie:
Gdzie w wymaganiach mam umieścić opis tych parametrów do konfiguracji (tzn jakie mają być) bo ani to nie jest wymaganie funkcjonalne ani i niefunkcjonalne(albo źle rozumiem):
Wymaganie:
Parametry konfiguracyjne testu - Test ma mieć parametry takie jak: nazwa,liczba pytań w teście, czas trwania testu, okres dostępności dla studentów, hasło dostępu,dopuszczalna ilość poprawiania odpowiedzi dla danego testu, procentowe progi dla poszczególnych ocen.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0