Podział Neostrady

0

Witam.

Mam pytanie, jakie to urządzenie polecili byście do podziału Neostrady 1Mb/s (ewentualnie 2Mb/s). W sieci miałbym 3-4 komputery i to chyba praktycznie wszystkie połączone byłyby skrętką RJ-45 i to akurat by mi starczyło bo te modemy ADSL z routerami i switchami wbudowanymi mają akurat po 4xLAN RJ-45 na wyjściu :-) Dobrze byłoby gdyby był tam DHCP żeby ci pozostali userzy nie musieli przy każdym formacie kompa pytać się mnie jakie to tam ustawienia wpisać ;-) Przydałyby się tam też przydziały max. DL i UL dla każdego.

Myślałem o Linksysu albo jakimś D-linku.

Proszę o propozycje takiego sprzętu dla dwóch wersji: wyłącznie RJ-45 i jakiegoś sprzętu 4w1 modem ADSL dla Neostrady+router+switch+AP bo takie też widziałem, to może inwestycja w takie coś byłaby sensowaniejsza bo może ktoś jednak chciałby połączyć się nie po skrętce a po Wi-Fi.

0

ja mam tak ... i oczywiscie dziala bez zarzutów :)
zakupilem neo - tylko sie zarejestrowalem i moge przez okno wyje^$#c modem od neo hehe:)

musisz teraz te dane do logowania twojego konta neo wpisac do adsl routera
a pod router podlaczyc linie telefonicza na ktora jest zarejestrowana neostrada
potem podlaczasz do adsl routera (kablem 8 zylowym + wtyczki rj-45) - huba <ort>switha </ort>- pod przewaznie ost. kanał uplink
no i wsio :)
potem reszta kompow (rj-45) pod <ort>switha </ort>i smiga...
:)

0

No tak, ale jaki konkretnie sprzęt żeby to stabilnie i bezproblemowo chodziło, może jakieś konkretne modele, no i żeby wszystkie te wymagania spełniało co podałem wcześniej.

0

Ekhm... nadmienię tylko że zgodnie z prawem Neostrady dzielić nie wolno ;)

// poza lokal... - Q

0
{PIT} napisał(a)

Ekhm... nadmienię tylko że zgodnie z prawem Neostrady dzielić nie wolno ;)

// poza lokal... - Q

Oczywiście wiem :) nie można dzielić jeżeli ma się na tym zarabiać, wszystko to jednak jest oczywiście na mój użytek w moim domu. Taki kaprys...kilka komputerów wszędzie porozstawianych ;)

Właśnie nad tym linsysem się zastanawiałem i zaraz jeszcze dokładnie o nim poczytam czy ma DHCP i czy ma przydzielanie dla każdego IP max. DL i UL.

0
Qyon napisał(a)

Jest takie cudo: Linksys WAG54G v.2 Annex A + modem ADSL

Tak...DHCP ma, co do przydziału max. DL i UL na każde z IP to nie doczytałem się jak na razie nigdzie, no i jedna mała wada...choć może i by przeszła...brak możliwości odkręcenia wbudowanej antenki :/ W razie gdyby trzeba było coś mocniejszego założyć to już bez szans...

// wydaje mi się, ale tylko wydaje, że jest wersja z dwiema antenkami, z których jedną da się odkręcać, ale, jak mówię, wydaje mi się - Q

0
qyon napisał(a)

// wydaje mi się, ale tylko wydaje, że jest wersja z dwiema antenkami, z których jedną da się odkręcać, ale, jak mówię, wydaje mi się - Q

Niestety te z dwiema antenkami to są routery...mają tam wbudowane jeszcze AP i switcha ale nie mają modemu ADSL :/ i znowu trzeba by dodatkowo dokupić modem ADSL :-/ Trochę lipa i nie zbyt ciekawe rozwiązanie jak na tak małą sieć. Tylko ten Linksys WAG54G v.2 Annex A + modem ADSL ma wbudowany modem z tego co znalazłem.

0

Zauważ że jest też opcja neostrady z ruterem. Sam taką wybrałem i nie narzekam, jest wszystko co potrzebne - DHCP, NAT, DNS, nawet firewall sprzętowy. Nazywa się to Thomson SpeedTouch 510, możesz zobaczyć jakie to ma możliwości.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0