Modem do neostrady VDSL

0

Witam! Poszukuję samego modemu do neostrady VDSL. Nie potrzebuję routera, bo mam swój własny skonfigurowany sprzęt (MikroTik RouterBoard Cloud Router Switch CRS326-24G-2S+RM RouterOS/SwitchOS dual boot + modem ADSL+ Netgear) do obsługi sieci w całym domu. Wystarczy mi sam modem VDSL... ale jakoś nie mogę takowego znaleźć...

1

Bardzo rzadki towar, bo nikt takiego nie potrzebuje. Musisz kupić najprostszy router.

0

Zobacz Technicolor TG589vn - da się go przestawić w tryb bridge Bridge Mode on the Technicolor TG589vac router. Bridge mode may be required if you wish to use a different router on your connection, with the Technicolor acting simply as a modem. An alternate router can then be connected in PPPoE mode to provide your authentication, routing and firewall functionality - https://support.zen.co.uk/kb/[...]hnicolor-TG589vac-Bridge-Mode lub http://www.pomagam.net/konfig[...]-routera/technicolor-tg589vn/

Używałem go w firmie przez pewien czas właśnie jako modem (w trybie bridge) - podłączona była Neostrada (znaczy jej odpowiednik z Netii) do osobnego routera. Jakby co to mam go na zbyciu ;)

screenshot-20200124155703.png

0

Czemu nie weźmiesz modemu w dzierżawę od Orange do tej Neostrady?
Jeżeli definitywnie nie chcesz sprzętu od operatora, to chociażby jakies modemy+routery Asusa obsługują technologie VDSL.

0
Belka napisał(a):

Czemu nie weźmiesz modemu w dzierżawę od Orange do tej Neostrady?

Przecież ten, który teraz oferuje Orange nie spełnia wymagań - jest to modem z routerem, gdzie nie można w żaden sposób spowodować, żeby zachowywał się jak sam modem (czyli po podłączeniu za nim innego routera będzie podwójny NAT), ogólnie żadnych ciekawszych opcji konfiguracyjnych tam nie ma.

1

Witam. Co do neostrady, to polecam router np. Asus DSL-AC68U (dodatkowo masz za free ddns ,który daje asus dożywotnio) ,albo wkładke: Proscend Modem 180-T VDSL SFP. Ta wkładka wpięta do Mikrotika bez problemu obsłuży VDSL neostrady,czy innego operatora. Modemy Asusa tanie nie są,ale dają sporo opcji zabezpieczeń jako pierwsza ściana od strony internetu i co ważne sa stabilne. Mam u klienta 3 sztuki na różnych łączach i działa to super. Tańszych routerów raczej nie polecam. Co do wkładki, to sam nie sprawdzałem,ale w sieci jest info,że to ludziom działa i sa zadowoleni (mam info, bo pod mikrotika szukałem rozwiązania do neo na sfp,ale odpuściłem, bo finalnie od innego niezależnego operatora wziąłem dla klenta światłowód 300/30) . Jeszcze info w kwestii podwójnego NAT-a. Uważam,że w określonych sytuacjach daje to korzyści a świadomy user może lepiej kontrolowac swoje zabezpieczenia i świadomie otwierac porty na określone usługi. W praktyce działa taki podwójny NAT super. Spowolnienia nie zauważyłem. Moja konfiguracja, to Oper WAN1 -> ASUS 68U -> Miktorik CRS328 -> siec wewnętrzna 48 komputerów i innych urzadzeń z własnym IP w tym NAS QNAP do współdzielenia zasobów na zewnątrz. Pozdrawiam i powodzenia :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0