smieszne hehe dźwieki w glosnikach!

0

siema! mam do kompa podłaczone 2 wzmacniacze- 2 glosniki pod 1 wzmach i tube pod 2 wzmach i gdy mam wzmacniacz na połowie mocy to (glosnikach) gdy nie leci muzyka to sluchac w glosnikach ogdłosy cd-rom heheh:) albo jakies drobne dzwieki lecące z pracy komputera! a gdy odłącze kabel od cd-romu (ten do odczytywania muzyki audio z cd) i wtedy juz duzo lepiej ale tylko nie slychac krecenia sie cd romu hehe:)!. wiem wiem zwała.. a podłaczone mam to wszystko 4 czinczami. czy mozna jakos wyeliminowac te dzwieki czy karte muz wymienic ??

0

Myślę, że wymiana karty muzycznej na porządną może tu najwięcej pomóc (jaką masz?).

Uważa się, że karty na USB są mniej podatne na zakłócenia, ponieważ siedzą poza elektromagnetycznym śmietnikiem, jakim jest wnętrze komputera. Są też oczywiście porządnie zaprojektowane i zbudowane karty na PCI, osiągające rzeczywisty* odstęp sygnału do szumu >100 dB.

Kabel od CD-ROMu nie jest do niczego potrzebny w dzisiejszych czasach i raczej należy go wyrzucić. Zwróć też uwagę na kable: kabel myszki i chyba też USB generują bardzo silne zakłócenia, łatwo przechwytywane zwłaszcza przez kabel mikrofonu.

  • niestety w specyfikacjach wielu popularnych kart dźwiękowych marketing przeważa nad prawdomównością. Przykładem niech będzie któraś Audigy czy Extigy, którą opisywano jako zdolną do obsługiwania rozdzielczości 24-bitowej. I rzeczywiście, zastosowano w niej 24-bitowe przetworniki, jednak sygnał cyfrowy obowiązkowo przechodził przez procesor dźwieku pracujący na 16 bitach, a dodatkowe 8 bitów (i związane z nimi dodatkowe 48 dB dynamiki) szło w kosmos.
0

YAMAHA DS-XG :] tak mi sie wydaje ze mozna porownac do sb live. bo jak kupywalem to ceny byly jednakie! a dobra nie wazne! a troszke tez moze byc wina kabli bo az 4 czincze i przejsciówki są. ale przebicie jest spore. a kabel od cd romu do muzyki audio juz dawno wylonczyłem ale wraz z praca dysku gdy dioda sie zapala to wtedy slychac.
dzieki za odp. pozdrawiam

0

możesz spróbować wrzucić mocniejszy zasilacz, wtedy impulsowe pobieranie mocy przez elektronikę nie będzie wywołować tak dużych skoków mocy zasilania. ale rzeczywiście - najlepszym pomysłem jest zmiana karty dźwiękowej na taką z jak największym SNR (btw - czy takie dane jak SNR się podaje na kartach dźwiękowych?).

0

A ja miałem ten sam problem.. dźwięk byl taki jakby ktoś nadawał Morsem.. ale wyższe częstotliwości .. przy odczycie z CD-ROMU... - po wymianie na nagrywarke wszystko działa bez "zakłóceń"

PS: może masz cd-rm firmy LG .. u mnie właśnie on sprawiał ten problem..

PS: Zastosowanie lepszego wzmacniacza nic nie da też tak myślałem - na Techiksie klasy AA było to samo :(

0

(btw - czy takie dane jak SNR się podaje na kartach dźwiękowych?).

Podaje się, aczkolwiek SB podobno przeważnie nieco kłamie.

Ze lepszy wzmacniacz nie pomógł to nie dziwota - lepiej wzmacniał zakłócenia w kompie :-)

0

"możesz spróbować wrzucić mocniejszy zasilacz" chodzi o moc wzmacha?? na na 1/3 mocy wszystko mi sie przemieszcza(monitor faluje) i cisnienie! w pokoju to na h* mi mocniejszy?? nawet przydal by sie troszku slabszy heh

"A ja miałem ten sam problem.. dźwięk byl taki jakby ktoś nadawał Morsem.. ale wyższe częstotliwości .. przy odczycie z CD-ROMU... - po wymianie na nagrywarke wszystko działa bez "zakłóceń" " - z tym sie zgadam w 100% :)

PS: może masz cd-rm firmy LG .. u mnie właśnie on sprawiał ten problem..
TAK!! MAM CD-ROM LG:) hehehe i chyba wszystko jasne!:D odłacze cd-rom i w razie dalszych <ort>zaklucen </ort>dam znac o pomoc!

Pozdrawiam! Dzieki!

0

"możesz spróbować wrzucić mocniejszy zasilacz"

Chłopie, zasilacz to zasilacz, a nie wzmacniacz! Mam na myśli zasilacz w komuterze [glowa]

0

rozumiem. ale czy zasilacz ma cos do rzeczy? przecieŻ juz jasne:) ze to przez cd-rom LG! juz mniejsze mam przebicia, kabel od audio cd wyeliminowalem i luz:)
dzieki za odpowiedzi pozdrawiam!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0