Jedno biurko i dwa monitory

0

Zastanawiam się, które z poniższych podejść do tego tematu jest najwygodniejsze:

  1. podstawka na dwa monitory;
  2. jeden uchwyt podwójny;
  3. dwa uchwyty pojedyncze.

Ktoś korzysta z któregoś z tych podejść i może coś powiedzieć o wadach/zaletach?

2

Używam dwóch monitorów z sensownymi, klasycznymi podstawkami:
https://support.hp.com/ee-en/document/c02066065
bo te patyczkowate nóżki w nowszych modelach, to jak dla mnie jakaś paranoja.

U mnie sprawdzają się zupełnie sensownie. Jak będę się przesiadać na coś nowszego zachowam nóżki od starych monitorów, bo mocowanie jest uniwersalne.

2

Miałem opcje 1 oraz 2. Druga jest fajniejsza, bo jest miejsce pod monitorami na zeszyt czy coś innego, do tego monitor na ramieniu można łatwiej wysunąć poza biurko i mieć jeszcze więcej miejsca.

2

Unikałbym jednego uchwytu pod dwa monitory. Zwłaszcza, jak chcesz tam dać coś większego niż 13".

W firmie mam dwa stojące obok siebie monitory, w domu mam jeden stojący, a drugi na uchwycie Maclean MC-628: https://www.morele.net/maclea[...]-monitor-13-27-mc-628-662279/.
Miałem do czynienia z kilkoma uchwytami i ten naprawdę jest fajny, aczkolwiek pewnie nie ma co go porównywać z takimi za kilka stówek. Ale dla mnie ważne jest to, że on ma jedynie regulację w poziomie, ale wysokość mam ustawioną na sztywno i zablokowaną śrubami (znaczy - mogę sobie go przestawić, ale potrzeba do tego imbusa). Można dostać takie, które są w pełni regulowane - dają się podnosić, ale ja nie chciałem. Ten monitor jest tak ustawiony, że mam go na skraju biurka i sobie "odginam" na bok kiedy siadam do kompa, a potem "zamykam" stanowisko pracy i chowam monitor nad powierzchnią biurka. Jakby był regulowany na wysokość także, to by mi się wszystko rozjeżdżało przy każdym otwarciu i zamknięciu.

W każdym razie - unikałbym stojaków podwójnych. Już przy jednym robi się niezła dźwignia, jak wsadzisz dwa to całość będzie mocno się wyginać, a miejsce mocowania klamry będzie dla tego miejsca na blacie niezłym wyzwaniem. No i zależnie od konstrukcji samego uchwytu - jest ryzyko, że grzebiąc przy jednym z monitorów sobie przestawisz drugi.

1

Mocowanie uchwytu na dwa (ciężkie) monitory wytrzyma w miejscu styku z biurkiem? Biurko wytrzyma na krawędzi blatu taką dźwignię?

2

Na papierowym blacie z ikeai tym najtańszym o długości 2m bez dodatkowej nogi po środku mam podwójny na którym są 2x24 i biurko się trzyma :).
Jako, że nie jesteś bardzo wysoki to w sumie każdy ci podpasuje w moim przypadku przy czymś takim https://allegro.pl/oferta/biu[...]monitory-lcd-17-30-6170418397 brakuje mi regulacji na wysokość i drugi raz wybrałbym coś takiego https://allegro.pl/oferta/obr[...]152806?fromVariant=6170418397.

2

Ja mam dwa monitory na oryginalnych podstawkach (z regulacją wysokości, obrotem góra-dół i lewo-prawo, tilt) i właściwie nie rozumiem po co ludziom te uchwyty...

2

@Azarien: Przestrzeń na biurku, łatwość wycierania blatu tak to musiałem co chwile manewrować tymi monitorami aby wytrzeć wokół nich i pod nimi.
A i oczywiście wysokość oryginalne podstawy są dla mnie za niskie.

2

2 monitory na standardowych podstawkach jeden obok drugiego

1

U mnie opcja: dwa uchwyty pojedyncze. zamontowane po obu bokach biurka. Akurat taki setup wybralem ze wzgledu na to ze mam biurko blisko łóżka i łatwiej wtedy przekręcić jeden monitor na ramieniu w strone łóżka. Ogólnie monitor na uchwycie > monitor na własnej podstawce :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0