Jaki smartphone?

0

Nie interesuję się smartphonami, nie wiem co jest sprawdzone, a muszę kupiś jakiś telefon z androidem do przeprowadzenia testów na aplikacji. Nie wiem może z tego telefonu będę korzystał, jak padnie mi mój bieżący.

Chciałbym zapytać na jakie telefony warto spojrzeć.

Nie mam żadnych wymagań odnośnie aparatu / kamery / dzwięku, ficzerów z rozpoznawaniem głosu itp a obudowa to może być zwykły plastik.

Ogólnie to najbardziej chciałbym pixel, bo ma system bez nakładek, ale wydawanie 2k za telefon, który będzie większość czasu leżał jest trochę niezbyt rozsądne. Ogólnie jest szansa, że w grudniu jakieś gry porobię, ale te gry też nie mają nie wiadomo jak złożonych wymagań więc pewnie na byle czym pójdzie.

Także finalnie pewnie mi by stykło gdyby było 2gb ram, 30gb wbudowana pamięć, i procesor taki, który jakby co to żeby mógł spokojnie pociągnąć przeglądarkę, ale tu bardziej byłoby git gdyby przez większość pracy phone nie tracił zbyt szybko baterii, i żeby się za bardzo nie grzał, a także, żeby nakładka na system nie była jakaś wkurzająca.

Oczywiście jeśli niewiele więcej dopłacę i będę mieć np. 4gb / 60gb, ale za to dużo bardziej obiecujący model to proszę o takich przypakach również wspomnieć.

Fajnie byłoby gdyby sama marka telefonu nie utrudniała (w stylu, że długo trzeba czekać by cokolwiek zrobili) rzeczy dotyczących gwarancji na telerenie Polski.

3

Motorola G8 Power. Sam taki mam, pisałem o nim w tym poście - https://4programmers.net/Forum/Hardware_Software/342971-jaki_smartfon_polecacie_do_1000zl?p=1699325#id1699325

Ogólnie to poniżej tysiąca zł, bateria 5000mAh czyli jedna z większych na rynku, dość fajne zdjęcia (do tego 4 obiektywy - standard, zoom, szeroki kąt i macro), Android 10, USB-C, wyjście jack, dual-sim, 64GB wbudowane, RAM 4GB.

Telefon naprawdę zacny (jeśli ktoś nie potrzebuje jakiegoś flagowca). W tej chwili, poza mną, w firmie ma go jeszcze jakieś 5 osób, do tego moja żona, kuzyn i kuzynka oraz kumpel :D Wszyscy z mojego polecenia (z wyjątkiem kuzyna, który totalnie niezależnie ode mnie zrobił samodzielną analizę rynku i doszedł do identycznych przemyśleń) i póki co nikt mnie nie goni z widłami ani nie rzuca zgniłymi jajami w moją stronę ;)

No i najważniejsza rzecz - jest to czysty Android - bez śmieciowych dodatków, bezsensownych aplikacji, nakładek producentów itp. Zero śmieci, maksymalna wydajność jaką możesz uzyskać ze sprzętu z takimi parametrami.

2

Najważniejsza jest gwarancja aktualizacji, przynajmniej bezpieczeństwa, potem, ze względów praktycznych, akumulator, wiadomo (przy czym ekran OLED mocno sprzyja oszczędzaniu energii, zwłaszcza w ciemnych trybach systemu i przeglądarek). Dla mnie podstawową kwestią był także czytnik linii papilarnych w innym miejscu niż na spodzie (czyli albo z boku, albo w ekranie), bo dużo czytam w oryginale i trzymam smartfon w roli słownika na oparciu fotela. Pamiętaj też, że wszystko o szerokości powyżej 70 mm trudno obsługiwać jedną ręką nawet w trybie (o ile w ogóle jest) jednoręcznym, zwłaszcza przy proporcjach wydłużonych bardziej od Full HD.

I Full HD/Full HD+ naprawdę się przydaje w PDF-ach i na licznych stronach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1