Modem Inea a podłączenie do własnego routera

0

Witam serdecznie,

Niedługo będę abonamentem Inea i w związku z tym zaoferowali mi modem Nokia G-240W-A lub Alcatel-Lucent.
Oczywiście modem posiada 4x wejście LAN, ale z doświadczenia wiem, że Inea posiada tylko jeden aktywny port LAN. Reszta jest po blokowana.

Moje pytanie jest, czy ktoś ma podobne doświadczenie, lub po prostu wie, czy jeśli dołożę do tego modemu switch/router a następnie do aktywnych portów routera podłączę DEKODER przez RJ45 oraz np. komputer stacjonarny, to czy wszystko będzie współgrać?
Obawiam się sytuacji, w której po podłączeniu routera bądź switcha do ISP, a następnie podłączenie dekodera poprzez router a nie bezpośrednio modemu od ISP telewizja może nie działać.
Czy w tym przypadku rozwiązaniem sytuacji jest ustawiony router w trybie bridge?

Z góry dziękuję za pomoc.

0

A dlaczego nie zacząłeś sprawy od rozmowy z Ineą? Obecnie mają dość rzeczową i sprawnie działającą infolinią, a jeśli osoba ze słuchawki nie będzie wiedziała co powiedzieć, zawsze jest możliwość przełączenia do działu technicznego. To chyba lepsza i bardziej wiarygodna forma uzyskania informacji, niż pisanie na forum :P

0

Rozmawiałem z gościem, który przedstawiał mi ofertę. Wypytywałem go o te sprawy i powiedział, że nie będzie problemu itd. Jednakże to był "sprzedażowiec" więc powie to co chciałbym usłyszeć, bylebym wziął u nich abonament. Dlatego pytam osoby, które może miały taką sytuację z takim modelem, lub ogólnie rzecz biorąc mają jakąś wiedzę na ten temat :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0