Używanie połączenia LAN i WiFi jednocześnie

0

Jak ustawić w Win10, żeby karta wifi i karta LAN (laptop) działały jednocześnie? Zależy mi na połączeniu Wifi zapewniającym dostęp do internetu, a LAN ma połączyć kilka komputerów przez router, który nie ma połączenia do internetu.

0

Żeby udostępnić połączenie internetowe z jednego interfejsu do drugiego, najpierw wchodzisz w panel sterowania w listę interfejsów (w angielskiej wersji można się dostać przez "Network and Sharing Center"->"Change adapter settings"). Potem klikasz prawym na interfejsie, który chcesz udostępnić (w Twoim wypadku wifi) i wchodzisz w properties w zakładkę sharing. Tam powinien być checkbox, który umożliwia udostępnianie internetu z tego interfejsu na inny (załącznik). Zaznaczasz checkbox i wybierasz, który interfejs ma mieć dostęp.

0

Nie chodzi o udostepnienie. Chodzi o możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch sieci.

A z LAN łączysz się przez ethernet? Ja podłączam się przez wifi, dołączam kabel i już mam dostęp do obu sieci. Bez żadnych dodatkowych kroków.

0

Nie trzeba nic ustawiać. Powinno działać jeśli nie było nic zmieniane.

0

W niektórych komputerach w BIOSie jest taka opcja, która mówi czy LAN i WiFi mogą jednocześnie działać. Domyślnie bywa wyłączona. Nazewnictwo pewnie różni się per vendor, więc sprawdź u siebie czy w BIOSie masz coś takiego i ewentualnie przestaw tak by była możliwość jednoczesnej pracy LAN/WiFi.

-- edited: Możesz poszukać np. po "WLAN/LAN switching"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0