ReSharper do Visual Studio warto?

0

Hej,
mam możliwość otrzymania licencji do reSharpera, a właściwie do produktów jetbrains - licencja dla studentów. Jednak nie do końca wiem po co mi ten cały reSharper. Do czego on się przydaje, do czego wgl służy? Warto to instalować? Imo wiele osób napisze bez ReSharpera to jak bez ręki ale na daną chwilę nie jestem w stanie pojąć do czego to się przydaje. Dzięki.

1

Np. wciskasz ctrl+T, wpisujesz ABM i Cię przenosi do klasy AlphaBetaManager.
Albo możesz podzielić w miarę łatwo klasę na mniejsze, albo utworzyć interfejs na jej podstawie.
Albo zaznaczasz fragment kodu i znowuż jednym skrótem wydzielasz z niego zmienną lokalną, pole albo metodę czy właściwość.
Możesz też łatwo przenieść wszystkie klasy z jednego pliku do różnych plików, albo poprawić namespacy w całym projekcie.

Ogólnie dużo można jeśli chodzi o nawigację, refaktoryzację i generowanie kodu. Najprościej byłoby zainstalować i się pobawić.

0

Resharper dodaje wszystko, czego brakuje w Visual Studio, a co już jest w IDE produkowanym przez JetBrains (czyli InteliJ i wszystkie pochodne). To prawda, że bez Resharpera jak bez ręki, Visual Studio jest dość ograniczony i dlatego wszyscy używają Resharpera.

Z minusów to trzeba przyznać, że Resharper dość znacznie spowalnia działanie Visuala, więc jeśli masz słaby sprzęt, możesz zauważyć gorszą wydajność

1

Wielu na pewno, ale bez przesady, że wszyscy. Ja np. w domu już go wywaliłem, VS2017 + parę dodatków dają prawie to samo co R# ale bez efektu kosmicznego spowolnienia.
Poza tym, jak każde magiczne narzędzie czasami próbuje być zbyt "mądry", i uzupełnia albo generuje kod w taki sposób, że później więcej trzeba po nim poprawiać niż jest z tego pożytku.

0

JetBrains produkują jeszcze inne IDE do C#: https://www.jetbrains.com/rider/
Rider jest ponoć szybszy od samego Resharpera, według JetBrainsów właśnie.

1

@somekind: nie może uzywac, bo jest naczelnym hejterem javy, wiec mu nie przystoi :P

1

jasne ze warto, pamietaj tylko zeby wybrac intellij schemat klawiszy. jak ci sie znudzi ce kratka to wystarczy poswiecic pol dnia na przeczytanie http://kynosarges.org/JavaCSharp.html i zostac senior javowcem ;)

0

Warto tylko wtedy jeśli posiadasz dysk SSD, jeśli nie to nie warto.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0