Wifi się rozłącza

0

Mam kumpla, któremu ciągle się wyłącza karta wifi na laptopie (co się połączy z internetem to się zaraz rozłącza) sprawdziliśmy laptopa u mnie w domu na moim wifi komputer normalnie pracuje nie gubi sieci, karta wifi się nie wyłącza internet jest cały czas. U niego już w kratkę.

Co to może być? Mieszka na wsi, brak kolizji innych sieci, dodatkowo u niego telefony, inny tablet cały czas działają na tej sieci, ale ten jeden laptop staraway, z systemem xp cały czas ma problem z siecią wifi.
Co to może być?
Router tp-link.

0

Obstawiałbym ruter, ale skoro inne nowsze urządzenia działają ok to obstawiam sterowniki karty sieciowej. Spróbuj zaktualizować sterowniki (nie patrz na sterowniki do konkretnego laptopa tylko na chipset karty sieciowej), spróbuj zmienić ustawienia szyfrowania sieci - z WPA2 starsze urządzenia miały problem, niektóre starsze urządzenia w ogóle mogą nie obsługiwać tego standardu, inne znacznie tracą na transferze - jeśli to domek na wsi ogrodzony płotem to można zaryzykować ustawienie WEP lub całkowite wyłączenie szyfrowania. Może być jeszcze problem że po prostu jest zbyt duża ilość urządzeń - wyłącz wszystkie urządzenia korzystające z Wi-Fi, zrestartuj ruter i zobacz czy połączenie jest stabilne

0

Skoro „na moim wifi komputer normalnie pracuje nie gubi sieci” to raczej nie szyfrowanie, bo ta druga sieć pewnie ma WPA2.

Czy laptop jest w miarę blisko routera, czy po drodze jest kilka ścian na ukos? Może to zwykły problem z zasięgiem.
Można spróbować ustawić ręcznie kanał wifi na routerze - przetestować kilka kanałów, czy to ma jakiś wpływ. Może karta ma problem z akurat tym kanałem który router wybiera jako auto - spotkałem się z tym.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0