dziwny wirus

0

Wybaczcie za dzial ale pisze z fona. Siedzialem na kompie a tu nagle wlaczylo sie cos w rodzaju programu ktorego nie da sie wylaczyc, blokujacego dostep do komputera. Jest to strona ktora podaje sie za policje i nakazuje wplate paru tys. Zl za nielegalne pobieranie z internetu. Jest tam opcja do podania.kodu pin konta bankowego itp. Reset nic nie daje, macie jakies rady?

0

Radą jest korzystanie z antywirusów, myślenie co się ściąga i uruchamia oraz korzystanie z bezpiecznej i zaktualizowanej przeglądarki. Podobnych scam virusow jest za pewne wiele. Jakiś czas temu na onecie był na wiadomościach opisany taki wirus, ale nie żadał tysięcy pln. Podano do niego generator kodów oraz sposób na odblokowanie. Pogoogluj za informacjami. Poza tym próbował bym jeszcze tryb awaryjny. Chociaż może nie pomóc. A najlepiej to jest posiadać jakąś płytę w stylu Hiren Boot CD i z niej odpalać jakiś mini XP, dzięki któremu można mieć dostęp do dysku i dalej cokolwiek móc kombinować z systemem, próbując dostać się do tego na dysku. Pewnie uruchamia się coś w kluczach startowych rejestru lub podczepiło się to coś zamiast standardowej powłoki. Ale może to być bardziej profesjonalny kod, którego trudniej się pozbyć. A temat przenoszę do Hardware/Softwate, bo wydaje mi się że ten dział jest odpowidniejszy, chociaż ogólnie są specjalistyczne fora od porad usuwania wirusów. Takowym forum z pewnością nie jest 4p.

0

Najlepiej jakbyś odpalił skanowanie antywirusowe z jakiegoś LiveCD. Masz w ogóle jakieś bootowalne płyty lub pendrive'y, inne os'y lub inne komputery?

0

Włączyłem komputer w trybie awaryjnym, i przywróciłem system z przed tygodnia. Na chwilę obecną działa.

0

ten wirus jest śmiesznie prosty do usunięcia. uruchamiasz system w trybie awaryjnym, uruchamiasz na nim msconfig, zakładka uruchamianie, odznaczasz jedyny ewidentnie podejrzany wpis i już. dobrze też jest usunąć ten zablokowany plik i dla spokoju przeskanować cały komputer jakimś antywirem online.

0

Wystarczy też internet odłączyć by móc coś zrobić.

5

Taka rada - jeżeli zauważyłeś objawy działania jakiegoś wirusa, to prawdopodobnie masz też 20 innych wirusów, których objawów nie widzisz.

0

Wystarczy uruchomić (na ten konkretny na pewno działa w każdym razie):
http://www.eset.com/us/online-scanner/

Swoją drogą, z tego co słyszałem to ten wirus łapie się przez przeglądarkową Javę - jeśli masz włączoną Javę w przeglądarce i nie korzystasz na co dzień to rozważ wyłączenie.

0

ostatnio w gazecie czytałem o identycznym wirusie, też ze stroną policji i nakazem zapłaty 300 zł... jakaś dziewczyna zapłaciła AHAHAHAHAHAHAHHA :D

ja od siebie polecę płytę ratunkową KIS, takie wirusy to jakiś super banał, prawdziwego byś zobaczył to radość murowana ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0