Repozytorium dla Visual Studio C#

0

Cześć
Chce wykonać z kolegami pewien projekt. Ponieważ wszyscy chcemy pracować w tym samym czasie na jdnym projekcie potrzebujemy repozytorium.
Czy możecie polecić jakie proste w obsłudze repozytorium, dzięki któremu będę mógł wprost z visual studio komitować/pobierac pliki w/z repo?

Słyszałem o TortoiseSVN, dzięki któremu można coś takiego uzyskać, ale nie mam pojęcia jak założyć do tego serwer, który nie jest moim komputerem a np. kotem hostingowym

:)

Ewentualnie dobre by bylo konto w jakims darmowym serwisie, znacie jakies takie serwisy ktore udostepniaja repozytorium?

0

Podstawowe pytanie to czy kod może być otwarty (widoczny dla każdego, kto sobie odszuka link) czy ma być prywatny.
Jeśli otwarty, to na przykład SVN/Git http://code.google.com/

Poczytaj o SVN i Git na początek.

Tortoise(SVN/Git) to tylko klient tak jak Outlook jest klientem poczty. Ja używam akurat obu, ale to kwestia gustu.

3

Z kotem hostingowym jest problem, te zwierzęta są niemiłe ;-)

Jeżeli chcecie używać Gita i mieć publiczne repo to np. GitHub jest bardzo popularny. Bitbucket pozwoli wam z kolei zrobić repozytorium prywatne, wspiera chyba Gita i Mercuriala. Do Mercuriala jest np. wtyczka VisualHg w Visual Studio.

0

Darmowe repo na 100MB znajdziesz pod www.projectlocker.com. W bezpłatnej wersji jest jednak limit na liczbę osób na projekt (chyba 4, ale sprawdź). Z zalet - otrzymujesz Traca (zarządzanie zadaniami). Klient może być TortoiseSVN + wtyczka Ankh - wszystko jest darmowe.

1

Możecie korzystać z darmowego TFSa: http://tfspreview.com

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0