Podlączenie aplikacji Visual Studio C# z aplikacją Visual Studio VB

0

Jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można podłączyć nową aplikacje (napisaną w VS C#) do istniejącej aplikacji napisanej w Visual Basic. Jeśli orientuje się ktoś jak połączyć ze sobą dwie aplikacje napisane w innych językach (Visual Studio Visual Basic - Visual Studio C#) to proszę o pomoc.

0

Co to znaczy "podłączyć aplikację"?
Chcesz mieć w ramach jednego solution projekty w różnych językach? Nie powinno być z tym problemu, wystarczy utworzyć solution i dodać do niego projekty.

0

Chce aby po naciśnięciu przycisku w aplikacji napisanej w VB uruchomiła się główna strona nowej aplikacji napisanej w VS C# (kilka parametrów musi zostać przesłanych do nowej aplikacji). Znalazłem takie rozwiązanie poki co http://forums.asp.net/t/1072321.aspx/1 nie testowałem go jeszcze ale wygląda na to ze powinno zadziałać. Dodam że obydwie aplikacje korzystają z różnych baz danych MS SQL chociaż nie wiem czy to ma znaczenie. Nie mam za dużego doświadczenia z konfigurowaniem ze sobą dwóch gotowych aplikacji dlatego też chciałem się dowiedzieć jaki jest najlepszy sposób realizacji tego problemu.

pozdrawiam

0

Tobie chodzi o ASP.NET?

0

Tak o ASP.NET

0

Chce aby po naciśnięciu przycisku w aplikacji napisanej w VB uruchomiła się główna strona nowej aplikacji napisanej w VS C# (kilka parametrów musi zostać przesłanych do nowej aplikacji).
Nie ważne w jakiej technologii jest aplikacja web, może być nawet w php, jeśli użyjesz standardów http nie będzie problemu.
Więc albo getem albo postem wysyłasz żądanie otwarcia strony z odpowiednimi parametrami i tyle. Czy ma się otworzyć w tym samym oknie czy innym też możesz sterować za pomocą html/javascript.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms524309(v=vs.90).aspx
Jak widzisz Response.Redirect powoduje wysłanie do przeglądarki odpowiedzi http o kodzie 302, co oznacza że konktent (treść) jest tymczasowo pod innym adresem.
Tu masz o kodach http http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes

Zamiast przycisku możesz wyrenderować link z odpowiednim adresem, parametry w query stringu. Chyba że przed mniej wprawnymi użytkownikami chcesz "ukryć" parametry (co nie ma szczególnego sensu), to wtedy użyć metody post. Jeśli nie znasz w chwili renderowania strony wszystkich parametrów, możesz po kliknięciu przycisku strzelić ajaxem do serwera po "link", a później za pomocą js otworzyć stronę o zwróconym adresie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0