IE8 wyłączanie widoku zgodności

0

Haj. Mam problem z pokonaniem widoku zgodności w IE8 z poziomu GPO. Chcę go wyłączyć, żeby był wyłączony, natomiast wyłączenie go poprzez polisę Turn off Compatibility View albo Turn on Internet Explorer 7(...) wyłącza możliwość wyłączenia <mega dla="dla" lol="LOL" ms="MS">, czyli strony dalej działają w trybie zgodności, tylko nie użytkownik nie może już wyłączyć trybu (odwrotna logika MS). Czy ktoś wie, gdzie leży wpis w rejestrze, który odpowiada za włączenie/wyłączenie compatibility view? Porównywałem zmiany w gałęzi HKCU\Sofware\Microsoft\Internet Explorer, ale to fałszywy trop...

Edit:
Dobra, udało się to jednak znaleźć, gdyby kogoś interesowało, tryb wyłączony:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\BrowserEmulation\ClearableListData]
"UserFilter"=-

0

Tryb zgodności może ustawić także strona, poprzez dołączenie elementu meta, np. <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" >.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc288325(v=vs.85).aspx
Także to nie zależy tylko od ustawień rejestru, czy IE wyświetli stronę w tym trybie, czy nie ;)

0

Przepraszam za tego byka, miało być: "tylko użytkownik nie może już wyłączyć trybu:". A o co chodzi? Wyjaśnię jeszcze jaśniej :) Polisa nie wyłącza działania widoku zgodności, tylko wyłącza opcję wyłączenia - w menu pozycja Widok zgodności jest niedostępna (jest na szaro). Sam tryb wciąż działa, a użytkownik nie ma możliwości wyłączenia go. Logika nakazywałaby domniemywać, że wyłączenie przez GPO tego typu ustrojstwa wyłączy jego działanie, a nie dostępność włączenia/wyłączenia. Pozdrawiam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0