Zgodność z IE8

0

Witam. Mam pewien problem. Strona wyświetla się nieprawidłowo w IE8, jednak gdy włączę widok zgodności, to wszystko działa jak należy. Tak więc znalazłem w internecie, iż należy wstawić w <head> coś takiego, aby automatycznie przełączało się na tryb zgodności:

<!--[if IE]>
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />
<![endif]-->

Jednak niestety kod ten nie działa i przeglądarka nadal sama nie przełącza się na tryb zgodności z IE 7.

Czytałem też, że można zrobić to edytując plik Web.config, jednak nie wiem gdzie mogę to znaleźć. Można też to zrobić poprzez Internet Information Services (IIS) Manager, jednak nie mam dostępu do Panelu Admina hostingu.

W jaki sposób zrobić to, aby działało poprawnie i przeglądarka automatycznie przełączała się na widok zgodności ?

P.s. Strona oparta jest na Joomla! (być może coś to zmienia).

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

0

Z tym widokiem zgodności są same problemy. Popatrz lepiej, czy nie masz gdzieś w kodzie strony komentarzy warunkowych - one lubią tak namieszać.

0

Niestety nie mam żadnych poza tym, który sam wstawiłem razem z tym meta tagiem, ale bez komentarza warunkowego również próbowałem i też nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł ? Spróbowałbym z plikiem Web.config, tylko za nic nie mogę go znaleźć, mógłby może ktoś naprowadzić gdzie on się znajduje ?

0

Nie wiem co to za plik web.config, ale jeśli trzeba go edytować, to by było trochę bez sensu, bo każdy kto miałby wejść na Twoją stronę musiałby edytować jakiś tam plik.

0

No to jest dokładnie na tej zasadzie co powiedział "Ktos", może wiesz gdzie go znajdę ?

0

No dobra, już wiem o co chodzi, po prostu nigdy nie miałem styczności z iis, myslałem, że to jest jakis plik po stronie użytkownika.

Niestety nie mam żadnych poza tym, który sam wstawiłem razem z tym meta tagiem, ale bez komentarza warunkowego również próbowałem i też nie działa.

Komentarz warunkowy jest tutaj niepotrzebny. Poza tym jeśli widzisz w źródle strony dodany przez siebie kod, to edycja pliku web.config na pewno nic nie da - problem musi leżeć gdzie indziej.

2

Ten element: <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" /> powinien jako pierwsze dziecko elementu <head>:

<head>
   <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />
  ...
</head>

Powinno pójść

1

I jeszcze jedna rzecz, nie wstawiaj tego <meta> w komentarze warunkowe - i tak zostanie pominięty przez inne przeglądarki :)

0

Wielkie dzięki. Chodziło właśnie o wstawienie tego meta tagu zaraz po znaczniku <head>.

Pozdrawiam :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1