Jak przenieś duży plik z komputera na laptop?

0

Plik ma ponad 6Gb, a mój pen-drive ma 4. Wolałbym uniknąć pakowania, rozdzielania na party przeniesienia i znowu zapakowaania.

Można jakoś połączyć je chwilowo?

0

Crossowaną skrętka przez karty sieciowe - najprościej, jakiś magik taką ci skręci za piwo pewnie ;p Dzisiaj przenosiłem 10Gb z lapka na kompa i z kompa na lapka w 12min w jedną stronę, z tym, ze przez router z prędkoscią 100Mbit, a jak bezpośrednio połączysz i będziesz miał nowe karty to i 1Gbit wyciągniesz.

0

Za kupę kasy załatwisz sobie wifi z max transferem 300Mbit. Jednak musisz mieć drogie karty i router, ale masz komfort swobody. Taniej będziesz miał max 100Mbit na wifi, i taki sam komfort. Jeżeli połaczysz to na kablu to będziesz miał 1Gbit, ale będziesz uwiązany na kablu. Najlepiej kup router z WiFi n i ethernetem 1Gbit. Wtedy będziesz na codzienne potrzeby mógł chodzić na wolności, a przy wielogigabajtowych plikach możesz łapać za kabel. Za wifi n wyciąga mi tak z 10MB/s przy kopiowaniu. Musisz skalkulować czy liczy sie mobilność czy szybkość. Mobilność może być duża - ja mam zasięg na 1ha działki a to przez 2 grzałki domowej roboty.

0

A to nie da się podłączyć dysku laptopa do kompa? :>

0

Musisz mieć przejściówkę. Poza tym ma to być rozwiązanie na stałe, a nie widzi mi się, że nasz tomek będzie rozbierał co wieczór lapka i jeszcze rezygnował z pracy na dwóch kompach na raz ;p

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1