Podział łącza internetowego - Multimedia Polska

0

Witam wszystkich serdecznie,

chciałbym zrobić sobie w domu sieć złożoną z 3 komputerów (desktop i 2 laptopy) z wyjściem na Internet (wszystkie komputery powinny mieć do niego dostęp).

Mam Internet w firmie Multimedia Polska. Jakiś czas temu wziąłem od nich neta na 2 kompy maksymalnie - tzn. dali mi swój ruter Wi-Fi ASMAX AR 1004G z wbudowanym modemem. Z rutera tego podłączam się z gniazdka telefonicznego RJ-11 do ich sieci, a z gniazdka Ethernet RJ-45 do desktopa. Laptop łączy się do netu bezprzewodowo. Chciałbym podłączyć do netu też 2 lapka, ale nie mogę (takie ograniczenie mam w umowie, że na raz mogą się połączyć tylko 2 komputery). Gdy zresetuję ruter, to wtedy mogę na przykład połączyć z netem te 2 laptopy, ale desktopa już nie (zawsze tylko 2 kompy na raz mogą mieć dostęp do Internetu).

I stąd moje pytanie, czy dałoby się jakimś dodatkowym ruterkiem sprytnie ten sygnał rozdzielić na 3 komputery, żeby one wszystkie mogły łączyć się z Internetem i ze sobą?

Zastanawiam się nad dwiema opcjami i nie wiem za bardzo, która z nich jest właściwa:

1) Kupno ruterka Wi-Fi z wbudowanym modemem (gniazda RJ-45 Ethernet i gniazdo WAN RJ-11) i podłączenie go do Internetu zamiast tego ich ruterka (np. ruter Netgear DGN2200).

2) Kupno ruterka Wi-Fi bez wbudowanego modemu (same gniazda RJ-45: zarówno LAN i WAN) i podłączenie ruterka Multimedii skrętką do gniazda WAN RJ-45 ruterka, który kupię, a następnie podłączenie do tego nowego ruterka wszystkich kompów w domu (np. ruter Netgear WNDR3700).

Które rozwiązanie byłoby właściwe? Czy dałoby radę to jakoś sensownie rozdzielić, żeby te 3 komputery miały dostęp do Internetu równocześnie i tworzyły sieć domową?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0

Witam, jeżeli wspomiana przez Ciebie firma założyła ograiczenia (tylko 2 stacje jednocześnie) na swoim routerze, to moim zdaniem powinna wystarczyć 2 opcja, wtedy konfigurujesz sieć pod ten nowy router (ile stacji dusza zapragnie), a wyjście na świat masz przez router od nich. Kolejna kwestia, która przemawia za tą opcją to to, że mogą mieć ustawienia na swoim firewallu odnośnie MAC adresu routera który się próbuje łączyć, chociaż podkreślam mogą co nie znaczy że mają.

pozdrawiam

0

Też sądzę że 2) będzie łatwiejsze. Bo jak zastąpisz ich router swoim, to musisz go skonfigurować odpowiednio, a nie napisałeś czy dysponujesz wiedzą o wszystkich parametrach.
Teoretycznie jeśli masz dostęp do ustawień ich routera (login admina + pass) możesz zmienić ustawienia, żeby router przydzielał więcej adresów, bo stawiam że zrobili ograniczenie na maksymalną liczbę adresów jakie przydziela router (dhcp).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0