Multimedia

0

Mam kilka ważnych pytań:

1.
Chcę zrobić program, coś w rodzaju Music Maker-a gdzie na listwę będą nakładane różne części. Problem w tym, że nie wiem jaki komponent wykorzystać do tej listwy.

2.
Jak później te dźwięki zapisać do jesnego pliku?

3.
Jak można zrobić program do rejestrowania dźwięku?

0

1.Chcę zrobić program, coś w rodzaju Music Maker-a gdzie na listwę będą nakładane różne części. Problem w tym, że nie wiem jaki komponent wykorzystać do tej listwy.

2.Jak później te dźwięki zapisać do jesnego pliku?

3.Jak można zrobić program do rejestrowania dźwięku?

Mam dla Ciebie przykra wiadomosc.. Po pierwsze musisz sam sobie taki komponent napisac :), po drugie.. bedziesz mial nie lada problem z zapisaniem tego do jednego pliku.. moze zamiast tego lepiej zapisac tylko skrypt ladujacy odpowiednie pliki na patterna..?? a Po trzecie to do nagrywania dzwieku to nie wiem czego mozesz uzyc (ale chyba standardowy komponent MediaPlayer ma mozliwosc nagrywania :) mci_Mode_Record )?? :P a Po czwarte to powinienes przeniesc to pytanie do dzialu "Gorace tematy" :)

0

Mam kilka ważnych pytań:

1.
Chcę zrobić program, coś w rodzaju pakietu Office`a

2.
Jak stworzyć MSWord? Czy jest do tego jakis komponent???
Jak zrobić takie menu jak w OfficeXP?? jaki to komponent??

3.
Jak można zrobić program do pomiaru ludzkiej głupoty??? [glowa] [glowa]

0

Nie wiem czy to dobra odpowiedź, ale rejetrować dzwięk możeszs przy pomocy Microsoftowego Audio Compression Managera, ostatnio czytałem o tym w MSDN, ale nie pamiętam dokładnie.

0

Nie znam Music Makera, więc nie wiem, co rozumiesz przez "listwę". Ale zgaduję, że problem 2. sprowadza się do zmiksowania dźwięków. Miksowanie jest względnie proste, zwyczajnie dodajesz do siebie kolejne próbki. Ale musisz uważać na przesterowanie przy przekroczeniu maksymalnej wartości próbki.

Myślę, ze powinieneś/nnaś przeczytać:
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=4028#4149

Odpowiedni program jest tu:
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=4390#4495

Jak zauważysz, rzecz dotyczy miksowania bez uwzględnienia kwestii przestrzennych. Jeśli miksowany dźwięk ma być słyszany bardziej w prawy, kanale niż w lewym, powinieneś lewy mix nieco przyciszyć (tak naprawdę to przefiltrować go przyciszając wyższe częstotliwości) i opóźnić. O ile? Siadaj to książek z akustyki...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0