Instalator + Vista/win7

0

Witam,

Jakie znacie darmowy kreator instalacji, takie aby aplikacja działała na Vista i Win7 kiedy jest instalowana na dysku c? Obecnie za każdym razem kiedy instaluje program z instalatora stworzonego przez program "CreateInstall" (próbowałem kilku innych) to po instalacji na partycji "C" program nie ma uprawnień do zapisu w swoim katalogu.

Pozdrawiam
aduch

0

A dlaczego chcesz zeby program coś pisał w swoim katalogu gdy nie jest uruchamiany przez administratora? Jeżeli program tak działa to jest źle napisany.

0

To nie wina kreatora a blednych zalozen. Jesli juz to musialbys uruchamiac aplikacje z prawami admina - bez sensu.

0

chodzi o system automatycznej aktualizacji, tak żeby sama aplikacja włączała się na normalnych uprawnieniach ale mogła się sama jednocześnie aktualizować, wiec są jak gdyby dwa "exe" jedno do aktualizacji, a drugie program, to do aktualizacji odpala się zawsze jako pierwsze i sprawdza czy nie ma nowości, jak są to ściąga i instaluje. Na zakończenie zawsze odpala program.
Znacie jakieś inne lepsze rozwiązanie? Włączanie aktualizacji ręcznie nie wchodzi w grę.

0

Zamiesc w manifecie aktualizatora informacje o wymaganych prawach admina. W normalnym przypadku uzytkownik dostanie wtedy prosbe o nadanie takich praw (UAC). Tyle, ze wtedy na starcie zawsze dostaniesz taka prosbe. Zmien kolejnosc wywolan.

0

Jest jeszcze jeden problem, sam program może też dociągać nowe grafiki i też musi je zapisać w kat. głównym programu(jak ktoś zmienia w trakcie działania styl grafiki, a tych grafik jeszcze nie ma to są one dociągane w tle i podmieniane w czasie działania programu).

0

To niech zapisuje je w katalogach do tego przeznaczonych. Albo postepujesz zgodnie z wymaganiami MS albo musisz żądać pelnych uprawnien.

0

To nie jest nawet wymysł MS - po prostu zostało wprowadzone coś, co powinno być od zawsze...

0

No tak, MS po prostu ostatnimi czasy wlaczyl to do swoich wymagan ;)
PS. Bylo juz calkiem wczesniej, ale ze wszyscy pracowali na adminie to sie nawet programisci zdziwili, ze nagle nie mozna... :D

0

Być to było od pierwszego Windows NT, tylko Microsoft nie wymuszał pracy bez uprawnień administratora...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0