[linux] qt - sciaganie/instalacja

0

Witam.
Mam zamiar wziąć się za programowanie okienkowe na linuxie(C++).
Wybrałem qt bo kiedyś już miałem styczność z qt designerem.
Środowisko muszę zainstalować ze źródeł i przypuszczam że kompilacja/instalacja tego wszystkiego będzie trwać przynajmniej kilkanaście godzin ;-P Aby uniknąć instalacji tego wszystkiego cały tydzień mam kilka pytań.
Qt jest teraz w wersji 4.5, czy to sie ma jakoś do środowiska KDE3/KDE4? Nie mam dużych wymagań, tylko to aby nie trzeba było wszędzie na systemach linux instalować dodatkowych pakietów tylko po to aby odpalić mój przyszły program.
Cały soft znalazłem na stronie http://www.qtsoftware.com/downloads.
O ile dobrze kombinuje to muszę ściągnąć:
Download Qt libraries 4.5 for Linux/X11(114 Mb) - pewnie każdy kto będzie chciał odpalić program będzie musiał to ściągać..?
Qt Creator 1.1 Source Package (7 Mb)
Download Qt SDK for Linux/X11 32-bit** (272 Mb)

Coś jeszcze trzeba instalować? Jakieś uwagi co do instalacji?
//slackware 12.2

0

Podbijam temat ? Tez mam problemy z qt na linuksie... Nie mam pojęcia co ściągną, czy wystarvczy to, co kolega wcześniej podał ? Jeśli tak, to jak mam 'zainstalować' Qt libraries 4.5 for Linux/X11(114 Mb) oraz Qt Creator 1.1 Source Package (7 Mb) (Bo nie ma wyjaśnienia co do trego na stronie qt creatora ... W razie gdyby ktoś się orientował, jak rzecz się ma na Windowsie, też będzie mile widziane. :) Chodzi mi o to, abyu zainstalować QtCreator SD dla Windows, bo wczesniej instalowałem (już nie mam) i brakowało mu czegoś (zainstaluję jeszcze raz, gdyby ktoś był tak uprzejmy powiedzieć mi co zrobić dodatkowo po instalacji) Pozdrawiam :)

0

obawiam się że obaj musicie się wybrać do okulisty jak byk jest napisane:
Qt SDK: Complete Development Environment
The Qt SDK includes the tools you need to build cross-platform applications with Qt in a single install

  1. Qt libraries
  2. Qt Creator IDE
  3. Qt development tools
    I linki odpowiednie do sdk
0

Dzięki za odpowiedź, z rady nie skorzystam, bo okulary juz mam ;-P ;) To powiedz mi w takim razie, dlaczego jak zainstalowałem na Win QTCreatora, to krzyczał, że czegos mu brakuje ? Dzisiaj zainstaluję ponownie, więc będę w stanie napisac, o co się upominał. Dałbyś radę wtedy pomóc ? Pozdrawiam ;)

0

Zainstalowałem ponownie QtCreatora dla Windowsa i znów mam ten sam problem .. przy kompilacji (zielona strzałka po lewej) wywala mi coś takiego: c:\QT\2009.4\mingw\bin...\ld.exe: cannot find -lphonond, potem Error while building project 'nazwa' when executing bulid step 'Make' (kod jest dobry, wziąłem z Wikipedii, na pewno nie ma tam żadnych literowek ani logicznych blędów) Wiez, co z tym zrobic ? :(

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0