Laptop i instalacja na nim Windows'a

0

Mój problem polega na Tym, że usiłuję zainstalować windows'a xp na Laptopie firmy medion. Czytałem już kilka topików podobnych do mojego, w których niestety rozwiązania problemu nie było. Parę osób powiedziało nawet, że firma Medion wprowadziła zabezpieczenia do swoich notebooków które uniemożliwiają instalacje windowsa innego niż otrzymano przy kupnie.
IMO bajki. Dokładniej problem wygląda tak, ustawiam w biosie boot'owanie z płyty, wkładam płytę do napędu odpala się instalacja i po tym jak instalator wyszuka potrzebne sterowniki etc pojawia się standardowe okienko czyli czy chce zainstalować daje enter i zwykle w tym momencie się zaczyna, czasem przy dobrych wiatrach dochodzę do momentu formatowania dysku na system plików NTFS, jest to taka typowa zawiecha. Po prostu obraz pozostaje ten sam, nie wyrzuca żadnych błędów etc. Próbowałem już wszystkich kompilacji xp jakie udało mi się zdobyć, w tym i professional i home edition, jednak to na nic.
Co ciekawe z instalacją linuxa nie było żadnych problemów ; D

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Marek.

0

Mój problem polega na Tym, że usiłuję zainstalować windows'a xp na Laptopie firmy medion.

Rzeczywiście, jest to bardzo niezaufana firma.

IMO bajki. Dokładniej problem wygląda tak, ustawiam w biosie boot'owanie z płyty, wkładam płytę do napędu odpala się instalacja i po tym jak instalator wyszuka potrzebne sterowniki etc pojawia się standardowe okienko czyli czy chce zainstalować daje enter i zwykle w tym momencie się zaczyna, czasem przy dobrych wiatrach dochodzę do momentu formatowania dysku na system plików NTFS, jest to taka typowa zawiecha.

Możliwości tutaj zawiechy jest co niemiara. Najbardziej prawdopodobnym jest dysk SATA (XP nie dołącza do nich sterów). Medion jest również znany z tego, że na SP2 jest groch z kapustą.

  1. Podaj model i konfigurację - dowiemy się więcej o Twoim problemie.
  2. Czy wszystkie płytki mają dodatek SP2?
  3. Czy zawiecha jest wtedy, gdy się pojawiają partycje, czy jeszcze przed?
0
  1. dokładniejsza nazwa to medion fid2030
    Pentium 4 (2.6 GHz), pamięć 512 mb
    i teraz ważna rzecz czyli dysk jest to HITACHI_DK23DA-30 (30 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/100).
  2. nie wszystkie, usiłowałem instalować wersje bez sp, z sp1, z sp2 później zwątpiłem, że to w czymś pomoże i sp3 nie testowałem..
  3. no ta zawiecha ma bardzo skomplikowany algorytm ciężko mi to rozpracować czasem wiesza się od razu, czasem po kilku sekundach maksymalnie udało mi się dojść do momentu formatowania partycji..

straciłem już nadzieję ale dzięki, że starasz się pomóc [browar]

0

nikt nie potrafi pomóc? ;s

0

Linux + VirtualBox? :-)

0

dawno dawno temu miałem taki problem przy instalowaniu win 95 przez zaznaczoną ochronę antywirusową w biosie ale to raczej nie to :D

w najgorszym wypadku zainstaluj system na innym komputerze, chyba nie możliwe żeby dysk sam w sobie blokował windowsa
albo skopiuj windowsa, zgraj z desktopa boot record jakimś programem i razem z programem umożliwiającym jego wgranie wgraj i zbootuj z pendrive'a a potem płytka xp -> R i fixmbr + fixboot

0

Po pierwsze, sprawdz czy masz plyte z Windowsem XP SP2, gdyz ona zawiera sterowniki do dyskow SATA. Nastepnie ustaw opcje AHCI w biosie na Disabled. Jeżeli chcesz instalować Windowsa z AHCI, musisz zintegrować jego sterowniki z instalką windy przy użyciu programu nLite, albo dograć je przy użyciu dyskietki.

0

hmm problem nadal nie rozwiązany
podkreślam że jest to zwykły dysk ULTRA ATA a nie SATA
więc żadne sterowniki etc nie są potrzebne w biosie nie ma żadnych opcji do przestawiania trybu pracy dysku.

jak już mówiłem z instalacją linux'a nie było żadnych problemów.
macie jakieś inne pomysły?
a może jakiś sposób na alternatywną instalacje windows'a?

0

Przejechałeś memtestem? Może to pamięć...

0

dobra odpaliłem memtesta trochę to potrwa ; s

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0