Laptop, instalacja windowsa

0

Zostałem poproszony o sformatowanie dysku i zainstalowanie windowsa 7. Włożyłem płytę, odpaliłem i system pliku zły, chciałem zmienić poprzez diskpart jak to zawsze robiłem i byłoby po problemie. Jednak problem jest poważny. Jest to laptop bez PS/2 a nie działa na nim "S". Jestem w kropce, macie jakieś sugestie jak to zrobić?

0

Podłącz zewnętrzną klawiaturę np przez port USB.

0

Szczerze to nie pamiętam co to za komunikat. Zły system plików, diskpart zawsze mi załatwia tę sprawę. Jednak nie mogę wpisać s. Próbowałem na klawiaturze USB, ale zero reakcji, poszperam jutro o co chodzi z tym legacy. S nie ma klawisza, plastik i guma spod klawisza jest wyrwana, nie ma i nie będzie. Nawet szpilką wbić tego s nie mogę. Ponoć jeszcze 2tyg temu się dało. Da się jakiś plik bat odpalić wpisujący komendy za mnie?

1
  • przełóż dysk do innego komputera i zobacz co tam się dzieje. jak padnięty to wymień dysk.
  • podłącz zewnętrzną klawiaturę ze sprawnym klawiszem S
  • wymień klawiaturę
0

Jesteś juniorem w service desku?
Do laptopa zwykle można podłączyć klawiaturę USB (chyba że to Windows 95 - wtedy nie jestem pewien).
Dysk możesz wyczyścić używając płyty Linux Live, używając np. GParted Live

0

"Jest to laptop bez PS/2"
Tak dla jasności napisz co to za model laptopa.

1

Lewy alt + 83 z klawiatury numerycznej (S) lub lewy alt + 115 (s).

1

Co do bios-u, to trzeba włączać USB (a nie device) legacy gdy włoży się klawiaturę albo myszkę do gniazdka USB 3.0, instalka Windows 7 nie obsługuje tej wersji.

0

Dzięki chłopaki, dysk podłączyłem do siebie i zrobione. Takie proste a nie pomyślałem, płyta główna naprawdę jakaś słaba bo niby to legacy usb było włączone a nie wykrywało. A ten patent z altem i nrem - nie wiedziałem, że tak można, nie sprawdzałem, ale cudo na takie okazje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0