Mozilla

2

Mnie drażni jak diabli. Nie dość. że Mozilla zeszła poniżej wszelkiej krytyki (o rankingach nie wspomnę: jeśli nie zapłaci to jest hen za 10tką), to jeszcze stale pogarsza się jakość (o ile o takowej można tu mówić) produktu, a team ... jakto oni mają w zwyczaju.... mają wywalone na userów...... zajmują się pierdołami w stylu spotkania online via VR sety. A mówią że nie mają pieniędzy na rozwój!! Mają ludzi za debili po prostu. Nie powiedzą tego wprost bo są nieomylni.

Ostatnio 70ciu z (podobno dobrych) pracowników zostało wywalonych. Ja się domyślam dlaczego (oczywiście nikt z grona tej żałosnej fundacyjki tego oficjalnie nie powie):: mianowicie sprzeciwili się poleceniom/wizji tej tyranki Baker, która to niedawno została dożywotnią prezeską tego szamba. Pomijam kwestie legalności (lub jej braku) takiego ruchu, to jest to zwyczajnie nie fair w stosunku do wszystkich.

Nie wnerwia Was jak patrzycie jak można spierdzielić naprawdę dobry produkt? Bo mnie trafia ** / ** (podstaw cokolwiek)

6

Masz na myśli Firefoxa?
Wnerwia mnie to i narzekam na jego chromatyzację od lat, no ale nadal jest bardziej funkcjonalny od konkurencji, więc i tak nie mam innego wyjścia niż go używać. Co tam się w Mozilli dzieje, to nie śledzę, bo mnie interesuje produkt, a nie działąlność producenta.

6

Siedzę na Mozilli jeszcze od czasów Mozilli jako takiej (z resztą mam z sentymentu zainstalowaną Mozillę 1.7.13.
Za ostatniego dobrego FF uważam wersję 52 (której do tej pory używam) i z której pewnie przejdę w końcu na jakiegoś Bazyliszka czy innego Łoterfoksa.

I ogólnie to mam podobne odczucia, chociaż nie śledzę wewnętrznych plotek z firmy, tylko wyciągam wnioski w oparciu o produkt.
Na początku wieku Mozilla była tworzona przez ludzi z pasją dla ludzi z pasją. To się czuło. Narzędzia były konfigurowalne, rozszerzalne i przyjazne dla geeków. Obecnie mam wrażenie, że do zarządzania dorwało się jakieś inne pokolenie, które ani nie rozumie, czym Mozilla jest, ani nie czuje informatyki (bo kończyło raczej marketing) i stara się sprowadzić wszystko do poziomu klikadełka do śmiesznych kotków.

I chociaż to jest w dużej mierze bolączka całej dzisiejszej "informatyki stosowanej", to w przypadku Mozilli boli jednak w dwójnasób.
BTW: nie mogę im też wybaczyć, że w miejsce ładnego i czytelnego liska wrzucili w logo te ciapate gluty zgodne z akutalną modą.
Bo o to komu przeszkadzało oryginalne mozillowe logo, to nawet nie chce mi się już pytać :p

title

0

Mnie natomiast drażni fakt, że Mozilla jest pomijana w dużej ilości nowych technologiach i modułach na stronach internetowych. Np. wideokonferencji w więcej niż 1 osoba na FB już nie odtworzysz.

2

Firefox skończył się z chwilą porzucenia XUL i starego api rozszerzeń/skórek, czyli chyba gdzieś na wersji 59. Od tej pory to tylko taka marna, gorsza kopia Chrome. Dlatego używam Chrome, bo po co mi jego gorszy klon?

Jeszcze kilka lat i Firefoxa w ogóle nie będzie i nie jest to bynajmniej dobra wiadomość, bo wtedy Google będzie mieć już 100% monopol.

0

Chrome jest bardziej eko, bo skrypty JS się szybciej wykonują i dlatego ludzie tego używają ;) Chcecie być eko? Usuńcie Firefoksa!

1
Wibowit napisał(a):

Chrome jest bardziej eko, bo skrypty JS się szybciej wykonują i dlatego ludzie tego używają ;) Chcecie być eko? Usuńcie Firefoksa!

A da się tam np ustawić: karty pod paskiem adresu albo własne ikony? Albo chociaż zakładki w bocznym oknie zamiast na cały ekran?

0

Pewnie nie, ale dzięki temu Chrome jest bardziej eko. Są ważniejsze rzeczy niż zakładki w bocznym oknie, a zajmowanie się tym to niepotrzebne marnowanie energii :]
/trolololo

0
Wibowit napisał(a):

Są ważniejsze rzeczy niż zakładki w bocznym oknie

Zapewne tak. W końcu czymże jest cała nasza cywilizacja w obliczu Wszechświata.

Niemniej używanie przeglądarki nieoferującej zakładek w bocznym oknie znajduję bardzo niefunkcjonalnym.

6

W chrome nadal nie da się otworzyć kilkunastu kart i sprawnie między nimi nawigować. Karty się zwężają i nie ma dropdowna do ich wyboru. Są jakieś protezy w postaci dodatków, no ale są gówniane jak i reszta chroma.

Chrome to po prostu prosta przeglądarka dla prostych ludzi, którzy otwierają maksymalnie jedną kartę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1