Mozilla a Microsoft

0

Witam,

Zastanawialem sie tak sobie nad jedna rzecza. Czym byla kiedys i czym jest Mozilla wszyscy wiedza: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mozilla

Ale jak tak patrze na User Agent IE7 Microsoftu:

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

... to nie wiem co myslec. W koncu to raczej Microsoft "wymyslil" jak przegladarka ma sie przedstawiac, wiec skad słowko "Mozilla"?

0

poczytaj sobie o wojnach przeglądarek, o historii Netscape itp
chociaż faktycznie w wersji 7 już by mogli sobie to zmienić ale nikomu to nie przeszkadza a mogłoby to wprowadzić jednak trochę zamieszania

0

Ja za to zamiast wojen przeglądarek z tamtych czasów wspominam tylko, że za internet płaciło się jak za zboże. Często zamiast płacić złodziejom z TPSA decydowałem się "kupić internet" na płycie CD, np. magazyn "WWW" albo podobne. Aż łezka mi się w oku kręci jak na Windowsie95 przemierzałem internetowe bezdroża ze stoperem w ręku. To było jakoś w latach 96-98.

0

Też pomiętam te czasy, darmową poczte na onecie([email protected]) olbrzymi hosting na kki.net.pl :> A co do internetu to często łączyłem się na tak zwanego bzyczka. Skończyłem jak zadzwonili z centrali, że telefon był zajęty przez 4 godziny, a oni nic nie rejestrują :P, ale 2 misiące później rozpoczełem przygodę z sdi ;) notabene do dziś mnie nie odłączyli od huba :> A już ile jade na liveboxie i dsl. No jo pamiętam też win95 bez ie. Trzeba było instalować bodajże wersję 3.

//edit: i te pingi w quake'u 200-300ms i co chwile wtyka, egh co to były a czasy.
//edit: nasza-klasa w dużej mierze przypomina mi tamte czasy :/

0

Mozilla/4.0 (compatible; ) jest kluczem.

Dawno dawno temu, gdy jeszcze królował Netscape Navigator (R.I.P.), którego silnikiem renderującym była Mozilla istniały serwery internetowe, które odrzucały przeglądarki z user-agent innym niż Navigatora. IE musiał być z nimi kompatybilny, więc podawał się za kompatybilny z Mozillą. Koniec historii.

Mogli by to zmienić, nawet Opera się już jako Opera przedstawia ;-)

Chociaż Safari/Mac to na przykład:
Mozilla/5.0 (Macintosh; U; PPC Mac OS X; en) AppleWebKit/125.2 (KHTML, like Gecko) Safari/125.8

A Safari/Windows:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl) AppleWebKit/522.15.5 (KHTML, like Gecko) Version/3.0.3 Safari/522.15.5

// nasza-klasa budzi wspomnienia mojego modemu, już V.90 ;-) I Windows 95 z IE2 oraz IE3 oraz IE4. I NN4. I Sylaba Komunikator... I ten piękny dźwięk łączącego się modemu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1