Czemu Polska tak słabo into data science i jak to zmienić?

0

Liczba ofert pracy związanych z uczeniem maszynowym w londynie jest 2000 razy większa niż w warszawie. W warszawie są to praktycznie tylko oferty z międzynarodowych korporacji. Jeśli chodzi o startupy sytuacja wygląda tak: https://becominghuman.ai/the-409-ai-startups-of-europe-7360b2ce1df9 (kijowo). Pytanie co nie zagrało tym razem, jak to zmienić, gdzie leży problem, czemu zawsze drudzy.

Moim zdaniem osobiście, wydziały typu "analiza danych" zaczęły powstawać w polsce zbyt późno (okolice 2017 roku). Gdyby uczelnie zaczęły promować tą branżę wcześniej, zaczęłyby się jakieś meetupy, startupy, konferencje, wymiany studenckie, zagraniczne korpo na kampusach i impreza zaczęłaby się kręcić. A mamy rok 2019 i polskie uczelnie (dosłownie chyba 3 na ten moment) zoorientowały się że w ogóle takie coś istnieje, jest z tego kasa i warto zrobić kierunek ( o jakieś 5-10 lat za późno)

5

Pomyśl o pozytywach - przynajmniej możemy pochwalić się teologią jako dziedziną naukową!

0

Bycie kilka lat za resztą w magiczny sposób się nie przeskoczy ;)

3

Pytanie czy to całe 'data science' w praktyce potem nie okazuje się klepaniem SQLi

2

Ofert jest malo bo polska to centrum outsourcingu a machine learning wola trzymac u siebie

4

To tak tylko przypomnę ;)
img

0

i jak to zmienić?

Nie da się raczej. Chyba, że pracą u podstaw. Sam możesz założyć firmę, stworzyć własne biura rozwojowe i wykorzystywać ML :-)

0

Dwa posty to jeszcze nie spamowanie, prawda? ;) Więc wkleję również tutaj:

Cześć Wam. Trafiłam na ten wątek przypadkiem, googlując data science w Polsce. Zastanawiam się właśnie nad założeniem startupa związanego z data science, machine learning, itp. Pracowałam w tej branży za granicą, z tym że funkcji bardziej biznesowej, mniej technicznej. Jeśli ktoś z Was ma zdolności techniczne w tym zakresie i chciałby porozmwiać o ewentualnej współpracy, dajcie proszę znać.

0

Ja to sie dziwie na odwrot: czemu w PL na prace, ktora moglby wykonac 1 analityk przypada 2-3 analitykow.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1