Facebook czyli być albo nie być....

Odpowiedz Nowy wątek
mvt8
2012-06-23 19:44
mvt8
1

Porządkuję kilka spraw w swoim życiu i na lini garbage collectora znalazł się dzisiaj facebook no i zastanawiam się co z nim zrobić...

Wy posiadacie? Jak tak/nie to dlaczego? ;))

Pozostało 580 znaków

2012-06-23 19:54

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 7 minut temu

0

Mam, w sumie nie korzystam, ale może zacznę, bo chyba ma wbudowanego Jabbera :p Lepsze FB niż GG :p


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.
edytowany 1x, ostatnio: Wibowit, 2012-06-23 19:54

Pozostało 580 znaków

2012-06-23 22:08

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 7 miesięcy temu

0

Ten czat na fb się jebie często, już lepsze gg. Też sie zastanawiam, czy by nie zniknąć z sieci. W sumie nie wiem po co mam fb - ze znajomymi ( tak mam ) umawiam się na piwo tylko i wyłącznie telefonicznie ...

Pozostało 580 znaków

mvt8
2012-06-23 22:23
mvt8
0

Ja mam Google+ bo jest dobre do dzielenia sie ze znajomymi istotnymi informacjami...a na facebooku wszystko znika w tonie zaproszen do gier, kwejków i innych debilnych aplikacji.

Pozostało 580 znaków

2012-06-24 02:40

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 45 sekund temu

0

Samo korzystanie z Facebooka jako portalu społecznościowego może niektórych nie interesować. Ale wszystkie firmy/produkty itp. jeśli chcą być konkurencyjne, to muszą mieć swoją stronę na Facebook'u - darmowa reklama :) Warto się Facebook'iem zainteresować chociażby w takim aspekcie.

Pozostało 580 znaków

2012-06-24 08:45

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 18 godzin temu

2

Konta nie mam i kiedyś postanowiłem że mieć nie będę, ale kto wie, czy nie będę zmuszony.
Właśnie dlatego, że firmy postanowiły sobie zrobić na Fb swoją oficjalną stronę…
Pół biedy jeśli strona jest publiczna, i można wejść bez logowania.
Drugie pół biedy, jeśli wyskakuje popup z logowaniem, a w tle nadal widać treść strony — to można pod Operą ubić popupa ;-)
Gorzej że przegapiam jakiś konkurs albo promocję, bo trzeba „lubieć” firmę na fejsbóku.

Jakoś to przeczekam.

Pozostało 580 znaków

2012-06-24 09:37
Moderator

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 2 miesiące temu

Lokalizacja: Rzeszów

2

Mam, choć jakiś czas temu zdecydowałem, że więcej nic tam nie wrzucam. Jakieś 25 znajomych, wrzucałem tam coś tak raz/dwa w miesiącu, samo w sobie to nie jest złe, gorzej z ludźmi. Zaakceptowałem tez paru ludzi "z litości", teraz głupio wyrzucić (np. koleżanka z którą nie gadałem praktycznie od końca gimnazjum - już jakieś 8 lat, czy ile - nie potrzeba mi jej, za to dowiedziałem się niedawno od innej osoby, że rozmowa im raz jakoś doszła do mojej osoby i mówiła, że mnie lubi i miło wspomina). Ludzi wartych trzymania na FB - znajomi, z którymi utrzymuję, chcę utrzymywać kontakt oraz lubię ich towarzystwo - jest 14 - i myślę, że jest to rozsądna liczba znajomych ;P (Chociaż poniżej 20 FB bodajże wywala znajomym ramki w stylu "xxxx ma mało znajomych, pomóż mu znaleźć więcej znajomych poprzez zasugerowanie osób, które może znać" - kumpel się zawsze z tego cieszył, żem nolife bez znajomych)

Dobrą stroną FB są wbrew pozorom profile firmowe. O ile nie należę do grupy ludzi, która pod artykułami w sieci klika lubię to, ani tym bardziej po przypadkowym zakupieniu kremu nowej marki - nie lecę do komputera jej lajkować - o tyle podobają mi się profile głównie zespołów muzycznych (jeżeli cokolwiek robią przy FB, to można tam znaleźć fajne ciekawostki, wideo itp - w dodatku fajnie jest jak ktoś z zespołu odpisuje na Twój komentarz - budzi pozytywne relacje z zespołem), ale także niektórych firm, z którymi warto być na bieżąco - np. operator sieci komórkowej - gdzie najszybciej dowiesz się o promocjach itp.

Nie korzystam z FB na telefonie (pomijając oficjalną aplikację, która podobno zagląda w SMSy) - biegając po centrum handlowym nie piszę na bieżąco co tam fajnego jest (choć w sumie takie zachowanie bardziej dla kobiet), przebywając wieczorem ze znajomymi nie robię zdjęć i nie wrzucam ich w trakcie rozmowy. Nie oznaczę też związku na FB. Ani nie skorzystam z żadnej z tych opcji: http://prntscr.com/b1ete/direct http://prntscr.com/b1eu4/direct


Pozostało 580 znaków

2012-06-24 09:44
Administrator

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 7 minut temu

Lokalizacja: Poznań

1
mvt8 napisał(a):

Ja mam Google+ bo jest dobre do dzielenia sie ze znajomymi istotnymi informacjami...a na facebooku wszystko znika w tonie zaproszen do gier, kwejków i innych debilnych aplikacji.
To sobie zablokuj. Ja nie widzę żadnych gier. Jeśli wyskakuje jakaś nowa to blokuję i tyle ją widziałem. To ja z reklamą i Adblockiem. Reklamę widzę raz.

Fejs jest dobrym medium by podzielić się linkiem, z którego skorzystają zainteresowani. Taka tablica ogłoszeń, do której przychodzą Ci, co chcą poczytać.


Pozostało 580 znaków

Rev
2012-06-24 09:45
Rev
Moderator

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 3 tygodnie temu

1

Scentralizowany komunikator to naprawdę fajna sprawa. Spora ilość moich znajomych ma smartphone'y i pakiety danych. Dzięki temu w ogóle nie używamy smsów - jest taniej, a odpisać można i z telefonu i z komputera.


Pozostało 580 znaków

2012-06-24 09:59
Moderator

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 2 miesiące temu

Lokalizacja: Rzeszów

0

Smsy dzisiaj są prawie za darmo - dla mnie wychodzi taniej niż z pakietem danych (które swoja drogą bez pakietu też są tanie) - a pakiety są dla narwańców nie mogących wytrzymać offline paru godzin poza domem o.O Do zastosowań typu widżet pogody, łączenie z wyszukiwaniem online w GPS, szybkie sprawdzenie informacji na necie w razie kryzysu - to nie potrzebuje aż tyle danych miesięcznie, żeby warto było kupować pakiety. Ale co kto lubi.
A i powierzanie wszystkich-wszystkich rozmów Fejsbukowi też mnie nie cieszy.


Pozostało 580 znaków

2012-06-24 12:27

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 2 lata temu

0

Pakiety są dobre, bez nich trochę by się uzbierało na rachunku. W sumie na bieżąco poczta(nie muszę lecieć do kompa i sprawdzać maile, jak coś przyjdzie to od razu wiem), jakaś nawigacja od czasu do czasu, rozkład jazdy MPK jak trzeba, zalogować się do banku. Wygodny jest też skype(jak ktoś dzwoni nie muszę się motać ze słuchawkami i mikrofonem).

Za to nie wyobrażam sobie siedzenia na fb, czy w ogóle przeglądania jakichś stron na tel. - katorga.

FB mam, ale korzystam bardzo sporadycznie, czasem coś przeglądnę, może w porywach raz na miesiąc coś opublikuję na tej tablicy i tyle. Jeżeli jakakolwiek strona, czy to firmowa, czy cokolwiek innego wymaga polubienia, żeby zobaczyć treść to jest dla mnie z miejsca skreślona.


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0