Informatyka PL czy Telekomunikacja PW

0

Witam,
Dostałem się na informatykę w Politechnice Lubelskiej i na telekomunikację w Politechnice Warszawskiej. Które studia wybrać ? Co radzicie ??
Dziękuję za opinie.
Pozdrawiam

1

A co Cie interesuje...

0
stivens napisał(a):

A co Cie interesuje...

Skłaniam się bardziej w stronę telekomunikacji. Tylko wiadomo, że życie w Warszawie droższe itd. i czy w dzisiejszych czasach ma znaczenie jaki uniwersytet się skończy czy bardziej liczą się umiejętności ?/ Pochodzę z Lublina i wiadomo studiowanie w PL byłoby łatwiejsze ???

0

Tylko telekomunikacja a informatyka to 2 zupełnie inne kierunki, więc musisz wiedzieć czy chcesz zostać programista, czy jednak monterem orange.

1
ehhhhh napisał(a):

Tylko telekomunikacja a informatyka to 2 zupełnie inne kierunki, więc musisz wiedzieć czy chcesz zostać programista, czy jednak monterem orange.

tak bo ktoś po "telekomunikacji" zostaje monterem orange (-‸ლ)

0

@pre55: jako osoba posiadająca inżyniera z telefinformatyki czyli połączenie obu tych kierunków to coś tam wiem jednak ;)

0

Info na temat kierunku ze strony PW:
Celem kształcenia na kierunku Telekomunikacja jest uzyskanie przez absolwenta wiedzy i umiejętności, niezbędnych do projektowania i eksploatacji urządzeń, systemów i sieci telekomunikacyjnych, a także wdrażania usług opartych na technice cyfrowej i cyfrowym przetwarzaniu sygnałów.

Studenci mają możliwość uzyskania wysokich kwalifikacji w zakresie projektowania i programowania urządzeń radioelektronicznych i sieci transmisji radiowej, układów przetwarzania, rejestracji i odtwarzania dźwięku, a także urządzeń telewizyjnych oraz systemów multimedialnych.

Kształcenie jest ukierunkowane na przygotowanie specjalistów mających gruntowną wiedzę w zakresie sieci telekomunikacyjnych i systemów informatycznych, połączoną z wiedzą w zakresie zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych zarządzania sieciami oraz oferowanymi przez nie usługami.

Absolwent potrafi:

projektować sprzęt radiowy, telewizyjny i elektroakustyczny, zarówno studyjny jak też powszechnego użytku oraz projektować systemy radiolokacyjne i radionawigacyjne;
przetwarzać obrazy i dźwięki oraz projektować systemy multimedialne ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji w sieci Internet;
tworzyć specjalistyczne oprogramowanie wykorzystywane w telekomunikacji;
projektować systemy i sieci telekomunikacji przewodowej (telefoniczne, teleinformatyczne i zintegrowane) i mobilnej (w tym satelitarne) oraz kierować ich eksploatacją;
tworzyć infrastrukturę wspomagającą procesy zarządzania sieciami i usługami telekomunikacyjnymi, wiążącą różnorodne, specjalizowane systemy informatyczne.
Perspektywy zawodowe:

operatorzy sieci stacjonarnych i mobilnych;
dostawcy usług oraz producenci sprzętu i oprogramowania telekomunikacyjnego;
nadawcy i producenci telewizyjni; nadawcy radiowi i studia nagrań;
działy telekomunikacyjno-informatyczne banków, administracji państwowej i innych dużych przedsiębiorstw;
ośrodki badawczo wdrożeniowe światowych koncernów telekomunikacyjnych;
drobne firmy telekomunikacyjne i informatyczne.

0

Wyolbrzymione są te możliwości, które tutaj podają i to sporo. Popatrz dokładnie na sylabus i na przedmioty na obu kierunkach.

0

Ok, przeanalizuję . Generalnie polecasz jednak informatykę?

0

Nie. Polecam nie sugerowanie się marketingowymi frazesami, które dają uczelnie by przyciągnąć ludzi do siebie. Poza tym jesteś na forum programistów. Pomimo, że tam tak fajnie to opisali to na telekomunikacji jest jej niewiele i jeśli już to embeded.

0

Lubsz hardware, software by oba? Na telekomunikacji będzie mocne parcie na hardware (elektronikę). Także jeżeli nie lubisz wzmacniaczy operacyjnych...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1