Jak wybrać bootcamp programistyczny

0

Chciałbym (aby mieć alternatywę jeśli chodzi o pracę oraz aby się trochę przebranżowić) zrobić kurs programowania. Na swoje potrzeby raz na jakiś czas piszę proste skrypty w python.
Bardzo lubię ten język, ale aby dostać jakieś zlecenia czy pracę zdalną z pewnością to nie wystarczy.
Co myślicie o języku java ? Co jest na topie i przyszłościowe ?
Korci mnie czasami aby jakąś apkę na Androida napisać. Liznąłem Kotlin, ale mnie nie wciągnęło (tak jak python). Chyba to też miało związek z tym że jest (było) mało supportu.

Jaki intensywny kurs mogli byście polecić ?

2
Caporeira napisał(a):

Co myślicie o języku java ? Co jest na topie i przyszłościowe ?

Java jest nudna (rozwlekła) jak flaki z olejem i przyszłościowa (ciągle)

Liznąłem Kotlin, ale mnie nie wciągnęło (tak jak python).

Jeśli Kotlin cię odrzucił bo jest bardziej rozwlekły niż Python to Java jest jeszcze bardziej rozwlekła. Ogólnie Kotlin to Java++ (czy Java Next Genatation). IMHO wszystko co można zrobić w Javie lepej zrobić w Kotlinie

1

ale aby dostać jakieś zlecenia czy pracę zdalną z pewnością to nie wystarczy

Czemu niby? wpisałem na pracuj.pl "programista python" i "programista java" wyskoczyło odpowiednio 1266 i 1950 ofert, co jest dosyć spodziewane biorąc pod uwagę, że java jest najpopularniejszym językiem.

Co myślicie o języku java ? Co jest na topie i przyszłościowe ?

Jest na topie, jest przyszłościowa, ale jak Ci kotlin niezbyt się spodobał to od javy się porzygasz.

Jak lubisz pythona to może warto rozwijać się w tym kierunku? Nie siedzę w tym ekosystemie, ale z tego co kojarzę to Django jest tam najpopularniejszym webowym frameworkiem.
Albo frontendu spróbować - html/css/javascript + potem typescript + potem jakiś framework react/angular/vue

2
Caporeira napisał(a):

Jaki intensywny kurs mogli byście polecić ?

Na tym etapie to chyba kurs "jak przestać prokrastynować i zacząć zapier*alać z nauką" ew. "jak skupić się na jednej rzeczy".

Na swoje potrzeby raz na jakiś czas piszę proste skrypty w python.

To podejście bardziej niedzielnego programisty, co też jest okej oczywiście. Jednak do programowania zawodowego nie wystarczy pisać "raz na jakichś czas" skryptów, tylko trzeba mieć bardziej intensywny kontakt z językiem.

Bardzo lubię ten język, ale aby dostać jakieś zlecenia czy pracę zdalną z pewnością to nie wystarczy.

Jak tak bardzo lubisz Pythona i chcesz zlecenia czy pracę zdalną, to czemu nie piszesz w nim codziennie i czemu już teraz się nie uczysz intensywnie wszystkiego, co związanego z Pythonem?

Korci mnie czasami aby jakąś apkę na Androida napisać. Liznąłem Kotlin, ale mnie nie wciągnęło (tak jak python).

Tutaj się miotasz, coś chcesz, ale cię nie wciągnęło i rezygnujesz, bo cię nie wciąga. Taka postawa też jest okej, nie ma co się zmuszać (plus liźnięcie kilku technologii też może mieć zalety, poszerzasz horyzonty, patrzysz, co ci pasuje, co nie).

Jednak zawodowo niestety trzeba czasem się przemęczyć i wejść w jakąś technologię głębiej, nawet jeśli jest nieidealna. Myślę, że niepotrzebny ci kurs, tylko motywacja, fokus, samodyscyplina, żeby wejść w jedną rzecz (dowolnie jaką) i faktycznie się jej uczyć.

Co myślicie o języku java ? Co jest na topie i przyszłościowe ?

Java podobnie jak np. C, C++, PHP to akurat przeszłościowe technologie. Jednak to znaczy też, że tak szybko nie znikną, bo zbyt dużo kodu jest w nich napisanych. Tylko nie wiem, czy to radość utrzymywać stare kody albo pisać nowe w starodawnych technologiach.

0

Bardzo lubię ten język, ale aby dostać jakieś zlecenia czy pracę zdalną z pewnością to nie wystarczy.

Wystarczy. Bądź po prostu dobry w tym co robisz.

Natomiast jak będziesz ciągle miał wątpliwości lub gdy będziesz próbował łapać wszystkie wrony za ogon to nic nie ugrasz poza frustracjami.

W dynamicznych językach takich jak python / javascript rzadziej będziesz utrzymywał stare rzeczy więc nie staniesz się archeologiem, a mniejsze projekty ułatwiają pracę zdalną także co kto woli. Jak wyrobisz sobie markę to będziesz mógł sam brać na siebie projekty i trzaskać je w ulubionym frameworku. Tak też można się dobrej dobrze zarabić tylko w między czasie warto budować portfolio, pracować na dobre opinie, szlifować języki obce.

Natomiast w javie łatwiej jest znaleźć pracę w korpo, łatwo o umowę o pracę, lepsze projekty bez brania dużego ryzyka na siebie, są też ciekawsze zadania dotyczące baz czy też dotyczące bardziej rozbudowanej architektury. Także jeśli chciałbyś tym no.. architektem oprogramowania albo jakimś specjalistą od nietypowej bazy itp to wybierz tą javę a potem może i scalę.

3

Jak się nauczyć programowania? Programując

Pisać kod. Jak nie masz kodu który możesz pokazać coś z Twoją nauką jest nie tak.
Bootcamp Cię nie nauczy. Musisz sam programować.

Zamiast gadać o tym że Cię korci zacznij pisać.

Było milion razy.

https://i.imgflip.com/5jsrwq.jpg

2

Jezeli chodzi o bootcampy to zasada jest prosta. Im droższy tym lepszy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1