Jaki promotor dla mnie lepszy?

0

Chciałbym zrobić inżynierkę w kierunku clouda, mikroserwisów - bo będzie to dla mnie przydatne w przyszłości. Również z elementami crudowymi, ale coś więcej niż rozproszony crud.

W idealnym przypadku taka aplikacja implementowałaby jakąś fajną logikę biznesową, oraz miałaby core logiki oparty o zaawansowane algorytmy lub podstawy związane z ML. Nie mam jeszcze pojęcia jaki dokładnie temat. :)

Jaki promotor będzie dla mnie lepszy?

a). podobno najlepszy profesor na moim wydziale. Wolno odpisuje na maile. Nie zna się na rzeczach cloudowych, ale jest pełnym ekspertem od algorytmów i ML.

b). szybko odpisuje na maile. Ma prawdopodobnie sporą wiedzę z projektowania aplikacji enterprise i ich architektury. Chleb powszedni: UML. Możliwe, że wiedza ciut przestarzała.

W skrócie: mam bardzo dużo do nauczenia się żeby taki temat zrealizować. Ale też rok czasu, jestem raczej samodzielny.

Jak to widzicie? Który wybór brzmi lepiej? Zapraszam do opinii.

0

@ThrowawayAccountException:

Chciałbym zrobić inżynierkę w kierunku clouda

Łącząc:
Wolno odpisuje na maile
&&
Nie zna się na rzeczach cloudowych
z
mam bardzo dużo do nauczenia się żeby taki temat zrealizować
może wyjść korekta
Ale też dwa lata czasu

2

Z zagadnień tematycznych, czyli cloud, mikroserwisy, crud, fajna logika biznesowa, zaawansowane algorytmy, ML, wybrałbym ze dwa i na nich się skupił. Weź też pod uwagę, że formalnie liczy się część pisemna, więc przed wyborem tematu warto sprawdzić, czy masz pozycje bibliograficzne, na których możesz się oprzeć.

Wydaje Ci się, że rok to dużo czasu, ale przy pracy dyplomowej lepiej skupić się na konkretnym temacie niż jaraniu się technologiami i budowaniu uber projektu. To może być nauka ważnej umiejętności w branży IT - dowiezienia projektu w terminie :D

Co do promotorów, może dowiedz się jakie mają/mieli tematy prac? Niektórzy mają listy tematów i nie chcą brać tych spoza swojej działki, a inni zgadzają się na każdego studenckiego cruda.

0

Nie wiem, czy w obecnej sytuacji na Twojej uczelni wykładowcy umożliwiają rozmowę twarzą w twarz, zwana konsultacją, w określonym dniu i godzinach. Zakładając, że jest to możliwe (lub ewentualnie umożliwiają rozmowę środkami porozumiewania na odległość lub przez telefon w wyznaczonej porze), z mojego doświadczenia proponuję udać się na rozmowę do jednej i drugiej osoby, przedstawić swoją propozycję, wstępnie omówić, jak do tego podejść.

Taka rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a od razu się przekonasz, która osoba jest bardziej odpowiednia jako promotor Twojej pracy. Możliwe również, że któryś z nich wskaże jeszcze inną osobę, która może być bardziej odpowiednia od tych dwóch osób. Wtedy do niej udaj się na rozmowę, w wielu przypadkach propozycje tematów z inicjatywy studenta promotorzy przyjmują tak, jak są, bądź obie osoby uzgadniają wspólnie temat na bazie tego, co student proponuje, o ile zagadnienie mieści się w kompetencjach danego pracownika naukowego.

3

Z mojego doświadczenia - wybierz promotora z którym będzie łatwo się komunikować i nie będzie ingerował w Twoją pracę :)
Wiedzę spokojnie zdobędziesz z internetu samodzielnie

0

@mgrzegor: Popieram. Na poparcie mam pisanie i mojej pracy. Uffff ;)

2

@mgrzegor:

wybierz promotora z którym będzie łatwo się komunikować i nie będzie ingerował w Twoją pracę

no to po co się komunikować z nim jeżeli właściwie nic od niego nie chcesz?

jeżeli OP ma rok czasu, to ustali temat, zgłosi i np. 3 miesiące przed obroną zgada się z promotorem, a przez 9 miesięcy niech sobie robi :o

0

Właśnie też chciałbym się dowiedzieć do czego konkretnie może się przydać promotor, oprócz sprawdzenia pracy. Jak dla mnie, to promotor nie musi prowadzić za rączkę.

1

@ThrowawayAccountException:

Wiesz, to że będziesz pisał pracę u np. nr. 2, to wcale nie oznacza że nie możesz wpaść na konsultacje do nr. 1 w sprawie tych algosów.

Pytanie na czym Ci bardziej zależy - mikroserwisy / architektura czy ML? ale z tego co czytam, to chyba bardziej to 1?

0

@ThrowawayAccountException:

Promotor może ci pomóc w ten sposób, że da ci wolną rękę na przykład w wyborze źródeł z których możesz, a nie musisz korzystać.
Może ci pomóc odpisując po przesłaniu etapu pracy do tygodnia a nie po 2 miesiącach (miał konferencje i wyjazd zagraniczny i tak dalej).
Może nie być obrażony na cały świat, że musi się zajmować jakimiś pracami matołów studentów.
Nie będzie się czepiać, że część teoretyczna pracy inż. to nie jest 60 stron pięknej literackiej polszczyzny. Albo że nie jest co najmniej 60 stron nie licząc ilustracji.
I tak dalej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1