Książka z architektury komputerów

0

Witam,

szukam jakiejś książki nt. architektury komputerów - protokoły, pamięć, budowa, funkcjonowanie, no generalnie teoria od A do Z.
Przejrzałem parę stron, tematów i wyłapałem taki tytuł jak "Anatomia PC" - nie mogę znaleźć najnowszego wydania, czy jeszcze jeden tytuł (którego nie pamiętam), który polecało kilka osób gdzieś na forach ale też nie można już nigdzie kupić.

Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś ciekawą pozycję?

2

Computer Systems: A programmer's perspective
Computer Organization and Design
Digital Design and Computer Architecture

Rzuć okiem na spis treści i sam oceń czy to czego szukasz. Dobrze się czyta te pozycje.

No i klasyka: What Every Programmer Should Know About Memory

0

Mam Syntezę układów logicznych (Tadeusz Łuba) oraz Układy logiczne w zadaniach (Tadeusz Łuba).

0

Generalnie w skrócie sytuacja wygląda tak: pracuję jako junior dev wysokopoziomowo (C#), a nigdy nie pisałem w niskopoziomówkach (ewentualnie obliczanie całki w assemblerze na studiach). Mimo, że mam do czynienia z webówką, słabo znam się na sieciach (szczerze na teraz nawet nie potrafiłbym podzielić adresu IP bez pomocy google). Oczywiście byłem w technikum i na studiach, ale poziom nie był wysoki ani tu, ani tu. Bardziej się uczyłem programowania niż całej architektury komputerów i mam dosyć spore braki (może gdzieś tam lekko się orientuje, ale patrząc ogółem to słabo). Chciałbym kupić książkę, w której będzie opisana cała budowania wraz z funkcjonowaniem poszczególnych elementów, zarządzanie pamięcią, protokoły, no ogólnie wszystko - nawet jeśli coś wiem to nie zaszkodzi jak przeczytam o tym jeszcze raz.
W pracy co prawda pracuję z ludźmi spoza Polski, ale chyba szukam książki w języku polskim - staram się przełamać na angielski, ale nie mam jeszcze takiej swobody w tym języku żeby startować z książką (choć już zaczynam poważnie myśleć o zakupie książki po ang)

0

@pavarotti: ogarnij sobie PDFa i spróbuj po angielsku, techniczny angielski jest bardzo lajtowy, jak będzie Ci wchodzić to sobie kupisz (albo i nie).

1
pavarotti napisał(a):

W pracy co prawda pracuję z ludźmi spoza Polski, ale chyba szukam książki w języku polskim - staram się przełamać na angielski, ale nie mam jeszcze takiej swobody w tym języku żeby startować z książką

Weź to potraktuj jak start w angielski. W końcu kiedyś musisz się przełamać i zacząć korzystać z oryginalnych materiałów.
Teraz masz komfort robisz to tylko dla siebie, bez presji, że "na jutro albo na za tydzień"

Po drugie, odkryjesz ze zdziwieniem ;) jak dużo jest bardzo dobrych, tanich i nawet darmowych, materiałów w języku angielskim.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1