Co po gimnazjum (w sumie to podstawówce)

0

Cześć :D
Jestem w ósmej klasie i niedługo będę musiał podjąć decyzję jaką wybrać szkołę średnia. Planuje zostać w przyszłości programistą i nie wiem co było by lepsze:
Technikum czy liceum.
Może ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć, lub nawet podać jakąś konkretną szkołę we Wrocławiu.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Ps. Tak wiem że to pytanie było już zadane, ale jedyne jakie udało mi się znaleźć to zaarchiwizowany temat sprzed 11 lat... raczej już nie jest aktualne

0

Ucz innych into wyszukiwanie. Proszę...
W liceum będziesz mieć więcej czasu na programowanie w domu niż w technikum. Odpadają przedmioty techniczne. Jak planujesz studia - liceum. Jak nie planujesz - technikum. Szkołę rób byle by zdać, a ucz się sam w domu tego copotrzeba. Jak planujesz studia - przyciśnij na ostatnim roku żeby siepnąć maturę na dobre % (czy co tam teraz jest). I tyle :-)

2

Teraz juz podstawowka pyta...:D :D
We Wro to pewnie XIV

2

Liceum, a potem studia. Mimo wyobrażeń, że studia są niepotrzebne, wielu narzeka, że pracodawcy wymagają papierka ze studiów. Zrób sobie więc ten papierek, by panie z HRu zbyt szybko cię nie odsiały :)

0

Jeśli masz fajne technikum z dobrymi opiniami to idź do technikum, jeśli nie to idź do liceum. I nie słuchaj, żeby omijać technikum. Fakt większość w polsce jest cienka ale są rodzynki tylko musisz wiedzieć że masz takie u siebie. Ja byłem i nigdy nie zamienił bym lat technikum z tymi pasjonatami i komputerowymi świrami których tam spotkałem na liceum z ludźmi którzy nie wiedzą czego chcą.

1
  1. Jeśli planujesz studia, szczególnie inżynierskie, to idź do liceum
  2. Jeśli nie masz pod ręką jakiegoś bardzo dobrego technikum, to też idź do liceum
1

Absolwent technikum here: idź do liceum a w domu rób swoje.
Technikum nie przygotuje Cię do matury, przez co nie dostaniesz się na studia. Technikum nie uczy aż tak dobrze podstaw, choć oczywiście cenię sobie tę wiedzę. Tylko, że tego wszystkiego można się nauczyć samemu i to w znacznie lepszym stopniu. Mi się udało dostać na PWr rzutem na taśmę, po roku totalnej harówki (szkoła, potem koło 4 - 6 godzin pracy samodzielnej w domu, a korki z matmy i tak mnie nie ominęły).
Jeśli planujesz być programistą polecam studia - bardzo otwierają oczy i poszerzają horyzonty, o możliwościach jakie dają już nie mówię (o wadach w typie gunwoprzedmiotów też nie, ale na to nie patrzę, tylko robię i mam z głowy). Dodatkowo można poznać mnóstwo świetnych, obeznanych i ogarniętych osób.
Obecnie jestem na drugim roku.

Jeśli masz fajne technikum z dobrymi opiniami to idź do technikum, jeśli nie to idź do liceum. I nie słuchaj, żeby omijać technikum. Fakt większość w polsce jest cienka ale są rodzynki tylko musisz wiedzieć że masz takie u siebie

@mr_jaro: Jeszcze nie spotkałem się z opinią, że jest jakieś dobre technikum. Nie spotkałem się z opinią, że obecne technika prezentują jakiś poziom, ani że są przygotowane do zapewnienia porządnej edukacji technicznej.

Ciekawostka - w technikum elektronicznym, w którym się uczyłem (klasa technik informatyk) nie znalazła się ani jedna kompetentna osoba, która mogłaby mnie przygotować do matury z informatyki. SIC!

0
Shalom napisał(a):
  1. Jeśli planujesz studia, szczególnie inżynierskie, to idź do liceum
  2. Jeśli nie masz pod ręką jakiegoś bardzo dobrego technikum, to też idź do liceum
  1. jeśli nie masz pod ręką bardzo dobrego mat-inf, idź na mat-fiz
0

Wszystko zależy od człowieka. Technikum to stosunkowo mało przedmiotów ogólnokształcących, a maturę zdać trzeba. Za to sporo przedmiotów zawodowych, którą mogą ułatwić później czas na studiach. Uważam, że dobrze jest pójść do liceum, skupić się na nauce matmy, fizyki i programowania, a jeśli chcesz iść np na informatykę biomedyczną to także na chemii i biologii

2

@lewandoi:

Technikum to stosunkowo mało przedmiotów ogólnokształcących, a maturę zdać trzeba

Nieprawda, tyle samo przedmiotów, wymaga tego podstawa (wymagała, kiedy jeszcze były gimnazja na pewno).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0