Korepetycje indywidualne (w zakresie programowania)

0

Widzę niesłabnące zainteresowanie kursami i "akademiami" programowania, mimo że ich ceny są raczej wyśrubowane. Moim zdaniem jeśli już, znacznie korzystniejszą formą nauki byłyby korepetycje w systemie 1 na 1 (no; może i 1 na 2). Zajmował się tym ktoś? Zastanawia mnie, jakie macie doświadczenia, czy da się przebić przez konkurencję samozwańczych miszczów, na ile była to praca obciążająca, czy "wyciekała" poza założony wymiar czasowy, czy robiliście to (w tym wypadku oczywiście pytam o waszego dobrego kolegę/koleżankę ;) ) na czarno itp. wszelkie spostrzeżenia mile widziane. Zerknąłem na http://www.e-korepetycje.net/programowanie i ofert jest sporo, a niektóre stawki sięgają rozsądnego poziomu.

1

Według mnie jeśli zależy Ci głównie na nauce kogoś, przekazywaniu wiedzy (nie na kasie) to być może lepiej organizować warsztaty/szkolenia w ramach community i poszukać tylko sponsorów do opłacenia sali/cateringu. Tak trafisz do większej grupy odbiorców (i tym samym większej ilości pomożesz) oraz wspólnie można porobić jakieś projekty, co też rozwija. :) Chyba że mówimy o korepetycjach dla studentów, to według mnie lepiej zostawić to nauczycielom, którzy próbują sobie dorobić (których wielu na wyżej podanej stronie). Po prostu imho za dużo z tym nerwów. ;) Czy da się przebić przez konkurencję? Tak, ale wymaga to dużo pracy w temacie promocji Twojej osoby. W przypadku osoby początkującej (studenta czy osoby chcącej się przebranżowić - bo głównie w tę grupę celuje powyższa strona) cena ma duże znaczenie, więc niełatwo będzie Ci się przebić z wysoką stawką. W przypadku osoby bardziej doświadczonej (tutaj raczej patrz firmy kupujące szkolenia, nie indywidualnych klientów) w grę wchodzi dużo więcej czynników. Jako wolny strzelec myślę, że nie przebijesz się przez konkurencję w postaci firm, chyba że będziesz miał znane nazwisko w branży, np. Todd Motto. Ale to wymaga jeszcze większej pracy nad marką, inwestycji też w wyjazdy na konferencje, intensywnego blogowania, itd.
Jeśli zależy Ci głównie na kasie, to dobrą opcją jest tworzenie kursów (na udemy można dość łatwo się wkręcić, przy czym łatwo w rozumieniu pewnie kilku miesięcy na budowanie marki) i płatne CRki (bawiłem się w to kilka razy, ale mimo że brałem nawet do 200/h to wymaga dużej cierpliwości, bo zwykle jak firmy kupują CR to już jest naprawdę nieciekawie ;)).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0