Inżynieria obliczeniowa opinie

0

Hejka,
czy ktoś studiuje ten kierunek? warto się nad nim zastanowić? obecnie studiuje inny kierunek związany z mechaniką ale czuje że to nie moja droga i od następnego roku chciałbym coś zmienić. Kierunek wydaje mi się ciekawy i dość przyszłościowy, ale co Wy sądzicie? może ktoś to studiuje i się wypowie?
poniżej link do opisu kierunku:
https://kandydaci.agh.edu.pl/studia/inzynieria-obliczeniowa/

0

Ale belkot. Kilka kierunkow w jednym, a koniec koncow pod spodem i tak kryje sie matma z domieszka mniej lub wiecej interesujacych dodatkowych przedmiotow.

0

@Hispano-Suiza: Dla Ciebie bełkotem jest wszystko czego nie "urodzi" Twój organ między uszami. Odstaw lustro, bo Ci szkodzi. Jakbyś nie zauważył takich kierunków jak mechatronika, biocybernetyka, biomechanika itd. Ale rozumiem, nie lubisz "mieszańców".

OP, jak czujesz się silny w algorytmach, kombinowaniu i matmie to jak najbardziej, to jest przyszłościowy kierunek, ale wymagający więcej niż typowa informatyka. Szkoda tylko, że nie na innym wydziale, więc pewnie będzie duży nacisk na modelowanie zjawisk fizycznych niż na samo programowanie, które będzie raczej narzędziem niż przedmiotem. Może @superdurszlak coś Ci napisze, bo jakiś podobny kierunek kończył na AGH. A w razie czego, po opanowaniu algorytmów symulujących mechanikę płynów, nauczenie się robienia CRUDów to już bułka z masłem.

0

Ło matuchno, do tablicy wywołują :o w zasadzie to nie kończyłem, tylko jestem w trakcie patrzenia pod nogi, żeby nie wyłożyć się na ostatniej prostej.

Wiesz, trochę ciężko mi powiedzieć cokolwiek o obecnej inżynierii obliczeniowej po tym, jak w 2014 w ogóle nie ruszyła, a potem dokooptowali im zajęcia z prowadzącymi z WGGiOŚ. Kiedyś to było rozdzielone między WIMIiIP I WFiIS, część przedmiotów tu, część tu, później specjalizacje rozdzielały IO na IO w fizyce i technice, czy jakoś tak.

Z tego co pamiętam w starym syllabusie IO mieli nawet mniej domieszek, niż u mnie na IS (gdzie informatyczne przedmioty to nie wiem, 60-70%), ale teraz jak maczają w tym palce geolodzy to kto wie - może wyrzucili im równoległe a dali zajęcia terenowe z geologii. Na IS WGGiOŚ z tego co wiem naprawdę mają takie zajęcia.

Program jakoś bardzo różnić się nie może od IS, bo i tak w tej chwili na drugim stopniu IS jest po prostu specjalizacja "Inżynieria Obliczeniowa", która w tym roku nie ruszyła (no patrz pan), bo kwiat polskiej młodzieży wolał mieć "Informatykę w hutnictwie" i rok laby niż cokolwiek innego i rok czegokolwiek do roboty. Na szczęście ruszyły jeszcze dwie inne.

Edit

A w razie czego, po opanowaniu algorytmów symulujących mechanikę płynów,

Ale tam właściwie jakichś super-duper-algorytmów do opanowania nie ma, bierzesz równanie różniczkowe, robisz z niego sformułowanie słabe (czyli w praktyce funkcjonał), dyskretyzujesz i rozwiązujesz układ równań, żeby znaleźć minimum funkcjonału. Tak w dużym skrócie.

Chociaż w sumie to zapomniałem o algorytmach dyskretyzacji, te mogą być faktycznie skomplikowane, jeśli chcesz żeby tworzyły np. siatki zagęszczone tam, gdzie trzeba. Tylko o nich na studiach dowiesz się, że są.

I te kroki są mniej więcej takie same niezależnie od tego, czy chcesz liczyć przepływ płynu, czy tłoczenie blachy albo nagrzewanie asfaltu, co najwyżej możesz potrzebować innych metod realizacji danego kroku.

nauczenie się robienia CRUDów to już bułka z masłem.

Nauczyć się robić CRUDy to jedno, robić je i nie umrzeć a) z nudów b) z frustracji to drugie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0