AGH - Elektronika i Telekomunikacja (WIET) / Inżynieria obliczeniowa (IMiIP)

Odpowiedz Nowy wątek
qrk
2019-09-08 21:17
qrk

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 tydzień temu

0

Cześć wszystkim !
Stoję właśnie przed wyborem pomiędzy dwoma kierunkami na AGH - Elektroniką i Telekomunikacją a Inżynierią Obliczeniową. Komputerami i programowaniem interesują się już od dłuższego czasu (Coś tam programować zacząłem jeszcze w gimnazjum - skończyłem LO - profil informatyczno-matematyczny).Niestety nie specjalnie dołożyłem się do tegorocznej matury i jedyne "sensowne" kierunki,na które się dostałem i które w jakiś sposób pokrywają się z moimi zainteresowani to właśnie te - wyżej wymienione. Na korzyść Elektroniki i Telekomunikacji przemawia wydział (Niby bardzo "prestiżowy) ,ale nie specjalnie trafia do mnie syllabus - większa ilość przedmiotów "stricte" informatycznych wg. ów syllabusa jest na Inżynierii Obliczeniowej. I tutaj właśnie przychodzę do Was - szanowni forumowicze. Może ktoś z was miał styczność z tymi kierunkami i może polecić/powiedzieć coś więcej ? Co waszym zdaniem będzie ciekawsze i bardziej "perspektywiczne" ?
Za wszystkie informacje z góry serdecznie dziękuje !
Syllabus Inżynierii Obliczeniowej AGH: https://syllabus.agh.edu.pl/2[...]narne-inzynieria-obliczeniowa
Syllabus Elektroniki i Telekomunikacji AGH: https://syllabus.agh.edu.pl/2[...]ktronika-i-telekomunikacja--3

Pozostało 580 znaków

2019-09-08 22:47

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 4 dni temu

0

EiT odradzam, z programowania dużo mieć nie będziesz, a dużo czasu na jakieś bzdety elektroniczne typu AUE, a telekomunikacja zaczyna się praktycznie na 3 roku

Pozostało 580 znaków

2019-09-08 23:26

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 33 sekundy temu

0

Wypowiedziałbym się o IO, lecz teraz syllabus się zmienił, ale ogólnie taki sam poziom jak na informatyce stosowanej z tego samego wydziału, gdyż są Ci sami prowadzący. Na anonimie powiem, że prowadzący fizykę jest bardzo wymagający i wkurzający, a na każdym kroku również zachwala obecną partię rządzącą. Znajdzie się jeszcze kilku innych nieprzyjemnych typów, ale idzie ogarnąć :D Jakbyś chciał więcej info, to na priv zapraszam

edytowany 1x, ostatnio: witeks44, 2019-09-08 23:26

Pozostało 580 znaków

2019-09-09 19:55

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 2 minuty temu

Lokalizacja: Warszawa

0

Syllabus jedno, prowadzący drugie. Liczą się prowadzący (i egzaminator) i pod jego wytyczne realizujący tematy ćwiczeniowcy.


"Ktoś sobie uświadomił, że pisał pod pseudonimem rzeczy, które lepiej żeby w firmie nie wypatrzyli :-)"
"Kiedy wiedzieć czy zacząć nauke Springa? bo w czystej Javie to nic ciekawego nie zrobie chyba"

Pozostało 580 znaków

2020-02-21 01:45

Rejestracja: 7 miesięcy temu

Ostatnio: 1 miesiąc temu

1

Wiem, że OPowi już nie pomogę, ale google wyrzuca ten wątek dość wysoko, więc mam przestrogę dla tych, którzy tu zabłądzili: nie idźcie na EiT. Stracicie czas, pieniądze i zdrowie psychiczne. Jestem na tym kierunku już kilka lat i żałuję że nie wycofałem się po pierwszym roku. Studia, szczególnie w Polsce to i tak głównie papierek, więc lepiej iść na mniej "prestiżowy" wydział (chociaż EiT nijak się do tego prestiżu nie dokłada, szczególnie jeśli chodzi o poziom prowadzonych zajęć, Informatyka i Teleinformatyka to co innego), ale bardziej zgodny z zainteresowaniami i samodzielnie się rozwijać w pożądanym kierunku.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0