Software Development - Zbuduj Silne Fundamenty

0

Cześć Wszystkim.
Mam do Was ogromną prośbę.
Przygotowuję kurs Software Development - Zbuduj Silne Fundamenty.
Chciałbym w nim umieścić jak najwięcej użytecznych i wartościowych rzeczy z pkt. widzenia osób już pracujących w branży jak rownież osób dopiero planujących wejść w świat IT.

Jeżeli możecie poświęcić 30 sekund na odpowiedź na jedno pytanie byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
https://szkoladevow.pl/pytanie

Dodatkowo dla osób zainteresowanych przygotowałem dokument nt. 10 trików przydatnych developerom bez względu na używaną technologię

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

0

chyba trochę późno startujesz z czymś takim :D

1

Poczekam na te twoje 10 trików. Zweryfikuje i wypowiem się czy wgl warto zaglądać.

1

Z ciekawości podałem swój e-mail aby dostać te 10 tricków. Nie wrzucę wszystkiego, ale się trochę poczepiam ;-)

screenshot-20181129182717.png
Dlaczego jest apostrof w Szkoła Dev'ów? To samo jest na przykład w słowie "regexp'y". Apostrof stawia się tylko, jeżeli obce słowo (albo np. nazwisko) kończy się samogłoską - np. Charlesa (nie ma) Babbage'a (jest). Więc niestety, nie "Linux'a", ale Linuxa lub nawet Linuksa. Ale za to "theme'ów", chociaż raczej bym spolszczył na "motywów graficznych".

screenshot-20181129182914.png
Powiedziałbym: "naucz się korzystać z osadzania fontów w PDF-ach". Tak jest w całym tym dokumencie. Problem bardzo występuje też nieco dalej (strona 7), gdzie nagle tekst kończy się innym fontem niż wcześniej. Bardzo źle się to czyta.

screenshot-20181129183224.png
No patrz, a ja się przełączam Ctrl+Win+Lewo/Prawo. Nie dość, że "arrows", to jeszcze ani słowa o jakim systemie operacyjnym w ogóle jest mowa! Podobnie stronę dalej - Ctrl+R (swoją drogą, dzięki, bo zawsze używałem history | grep).

0

Dzięki za uwagi. Wprowadzę poprawki rzeczy na które zwróciłeś uwagę.
Co do skrótów używam je bez względu na system operacyjny - konfiguruje to zawsze tak samo czy to Windows / MacOS / Linux. To powód dla którego nie podaję o jakim systemie mowa - to generalnie nie ma znaczenia - chodzi o ideę. Co do CTRL + R dopisze o jakie powłoki chodzi.

Pzdr

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0