Poprawna czy nie poprawna droga?

0

Cześć wszystkim, mam takie zapytanie o drogę, trochę jakiś taki drogowskaz. Bardzo chciał bym się w c# programować nauczyć (podstawy znajome już mam) i tutaj takie pytanie: w jaki sposób kontynuować? W sensie czy jakieś pomysły na projekty gdzieś szukać, czy może patrzeć w cv innych osób i starać się napisać jakiś program? Dodam w sumie, że pisałem już sporo konsolowych spraw jak przeszukiwanie grafów itd. a chciał bym zacząć teraz coś bardziej ambitnego, okienkowego. Troszeczkę właśnie zagubiony jestem pod tym względem i wdzięczny był bym za pomoc :).

1

Wg mnie szukaj projektów do wykonania które mają jakiś sens, wartość, można z nich korzystać. Może to być np katalog czegoś, jakiś prosty CMS, platforma blogowa, jakieś gry, whatever. Jak już zrobisz coś co działa to myśl jak możesz to rozwinąć. Jak C# to ogarnij bibliotekę standardową, popatrz na popularne technologie typu ASP .NET, WinForms, WPF. Im więcej piszesz tym lepiej.

2

Ja co prawda programuje w Javie, ale różnic to nie powinno robić - ja bym napisał na początek jakis program gdzie skupiałbym się na samym języku, OOP i ef. FP. Np. jakiś program gdze będziesz miał wielowątkowość, operacje IO bo ludzie zaczynają klepać w webówce nie znając jak to działa pod spodem. Ale to tylko moja osobista opinia ;)

1
Michał Kowal napisał(a):

a chciał bym zacząć teraz coś bardziej ambitnego, okienkowego. Troszeczkę właśnie zagubiony jestem pod tym względem i wdzięczny był bym za pomoc :).

Proszę bardzo http://math.msu.su/~vvb/2course/Borisenko/CppProjects/GWindow/xintro.html#draw

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1