Studia kraków - gdzie

0

No to sprawa wygląda tak - matura niedługo, i raczej wątpię żeby udało mi się osiągnąć wyników pozwalających mi na dostanie się na najbardziej prestiżowe uczelnie (AGH, PK). Może i moje wyniki z angielskiego są zwykle dosyć wysokie, jednak to głównie matematyka się liczy, z której kuleję i to dosyć mocno.
I tutaj moje pytanie, gdzie w takim razie powinienem się udać? Od razu mówię, że prywatne uczelnie odpadają.

1

A zdajesz maturę z informatyki? Jeśli nie, to zostaje tylko zaocznie.

0

No właśnie nie spodziewałem się, że może się przydać i jej nie zdaję. Naprawdę tylko zaocznie pozostaje? Spodziewam się, że moje rozszerzenie będzie na poziomie ok 45-50% jeśli wszystko dobrze pójdzie.
Myślę, że miałbym szansę dostać się na UEK ale tam jednak tylko licencjat, ewentualnie jakieś inne uczelnie, jednak czy jest sens pchać się w takie coś?

0
Dawidosos napisał(a):

No właśnie nie spodziewałem się, że może się przydać i jej nie zdaję. Naprawdę tylko zaocznie pozostaje? Spodziewam się, że moje rozszerzenie będzie na poziomie ok 45-50% jeśli wszystko dobrze pójdzie.
Myślę, że miałbym szansę dostać się na UEK ale tam jednak tylko licencjat, ewentualnie jakieś inne uczelnie, jednak czy jest sens pchać się w takie coś?

Na publiczne studia chętnych jest średnio 8 osób na jedno miejsce. Z roku na rok chętnych co raz więcej, także nie byłbym takim optymistą.

0

Może i tak jest, jednak myślę że na gorszych uczelniach pewnie znajdzie się jakieś miejsce, tylko czy to nie będzie strata czasu, który mógłbym poświęcić na pracę + nauka programowania w domu?

0

Jak potrafisz się sam zmobilizować do działania to możesz iść na studia zaoczne. Ucz się w domu i spróbuj jak najszybciej znaleźć pierwszą pracę. Byleby to nie był taki zapał, że przez tydzień jesteś maksymalnie zmotywowany a później ta motywacja wygasa, bo niestety takie przypadki coraz częściej zauważam. Mimo wszystko powodzenia. :)

0

Czemu wszyscy doradzają studia zaoczne + praca ? przecież autor tematu nie wspomniał nic o chęci podjęcia pracy... napisał tylko, że chce studiować na krakowskiej, publicznej uczelni. Nie wiadomo też czym się interesuje (backend, game, mobile itp). Bardzo możliwe, że nie posiada praktycznie żadnej wiedzy z programowania (tylko ze szkoły). Biorąc to wszystko pod uwagę, studia zaoczne na "prestiżowej" uczelni nie będą dla niego odpowiednie.

Może spróbuj dostać się na mniej oblegany kierunek studiów, który ma specjalizacje związaną z informatyką, np. fizyka, elektronika, automatyka, bioinformatyka.

0

Informatyka jest tez na Uniwersytecie Pedagogicznym. Proszę się nie śmiać, normalna, nienauczycielska ;) poziomem nie powala, ale jak kogoś nie porywa akademicka informatyka, to jest ok.

0

Co do pytania czemu wszyscy doradzają studia zaoczne i pracę to wydaje mi się, że wynika to z doświadczeń każdego z nas. Każdy ma swoje przekonania i inny sposób na życie. :D Jeśli autor tematu planuje tylko studia dzienne to faktycznie można rozważyć kierunki pokrewne, np. jeśli chcesz studiować na AGH'u to przykładowo Elektronika i telekomunikacja na WIET.

0

Najpierw napisz tę maturę, a potem się zastanawiaj, ile % z niej będziesz miał. Jeżeli faktycznie będzie to ~50%, to rozważ poprawianie jej za rok. Z tak słabo napisanym rozszerzeniem nie dostaniesz się na żadne sensowne studia dzienne, a chyba lepiej zrobić sobie rok przerwy na trzaskanie arkuszy niż stracić kilka lat na studia, które Cię w ogóle nie rozwiną.

Jeżeli gap year nie wchodzi w grę, to albo idź do jakiejś Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, a po zajęciach ucz się do matury, popraw ją i przenieś się na lepszy wydział, albo idź na najlepszą uczelnie na jaką jesteś w stanie się dostać i ucz się jak najwięcej ponadprogramowo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0